HTC będzie wspierał Windows Phone 8
Przez Jarek Jackowski Dnia 8 Wrz, 2012 O 03:54 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

HTC ma się coraz gorzej, wyniki sprzedaży spadają. Koncern najprawdopodobniej obarcza za to winą Androida. Mimo, że Windows Phone 7 nie był przez HTC zbyt spektakularnie wykorzystywany to „ósemka” ma to zmienić. Firma nie powiedziała tego ale najwyraźniej zamierza zdetronizować Nokie pod względem wykorzystywania systemu Microsoftu…

Dlaczego? HTC chce aby ich telefony z Windows Phone 8 „wyróżniały się wzornictwem”. Jest to ewidentna próba wypowiedzenia wojny Noki, której telefony są uważane za jedne z najładniejszych. W przyszłości tajwański koncern chce aby „okienka” były tak samo przez niego wykorzystywane jak „zielony robot”. Ta decyzja może albo wróżyć wyjątkowy wzrost popularności produktów HTC lub wręcz przeciwnie – zwiastować bankructwo. Rozwiązania pośredniego nawet najbardziej pomyślni analitycy się nie dopatrują. 

Kto z tego pojedynku wyjdzie na tarczy a kto z tarczą? To pytanie zostaje otwarte aż do premiery smartphone`ów obu firm. Daty ich wyjścia na rynek nadal nie zostały ujawnione.

Źródło: Reuters.com