Hyper 412 Slim – nowy cooler od Cooler Master
Przez Grzechu Dnia 31 Mar, 2012 O 01:05 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Cooler Master poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji systemu chłodzenia Hyper 412S, wyposażonego w dwa wentylatory typu Slim. Rozwiązanie takie gwarantuje wysoką wydajność oraz możliwość bezproblemowej instalacji modułów pamięci. Dzięki temu Hyper 412 Slim staje się ciekawym systemem chłodzenia dedykowanym dla podstawki LGA 2011.

Hyper 412 Slim to kolejny już system chłodzenia CPU firmy Cooler Master, który korzysta z zalet technologii Continuous Direct Contact. Dzięki bezpośredniemu stykowi ciepłowodów z powierzchnią procesora możliwe jest znacznie efektywniejsze odprowadzanie energii cieplnej a następnie jej rozpraszanie. 

Niewątpliwym plusem zastosowania układu dwóch wentylatorów jest pokaźny wzrost wydajności, co szczególnie docenią overclockerzy, preferujący klasyczne systemy chłodzenia powietrzem. Kolejną pozytywną stroną najnowszego Hyper 412 Slim jest zauważalne ograniczenie gabarytów, co przekłada się na bezproblemową instalację chłodzenia, które nie koliduje teraz z innymi komponentami. Efekt ten udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu unikalnego system montażu wentylatorów. Zapewnia on oszczędność miejsca oraz łatwe i szybkie zakładanie oraz czyszczenie i konserwację wentylatorów.

System chłodzenia Hyper 412 Slim trafi do sprzedaży na początku kwietnia bieżącego roku w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 203,00 PLN. 

Źródło: CM