i7 4770K przedpremierowo podkręcony do ponad 7GHz!
Przez Vister81 Dnia 4 maja, 2013 O 09:48 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Od dawna wiadomo, że topowe modele procesorów Intel, a w ostatnim czasie te z dopiskiem „K” przy nazwie, kręcą się naprawdę dobrze. Najnowsza rodzina procesorów Intela, „Haswell”, również ma pozwolić na wręcz ekstremalne O/C. I wygląda na to, że tak jest w teorii – pewien overclocker podkręcił topowy model i7 do ponad 7 GHz! Informacje te podał serwis ocaholic.

intel-core-i7-4770k-procesor-rekord-podkrecanie-7012-mhz(1)

„rtiueuiurei”, bo taki też pseudonim ma wspomniany overclocker, przetaktował procesor i7 4770K do wartości 7012 MHz (przy standardowych 3500)! Niestety, nie wszystko okazuje się takie piękne. Tak ekstremalne O/C wymagało wielu modyfikacji samego procesora. Wymaganiem było wyłączenie technologii Hyper Threading, co przekładało się na o połowę mniejszą ilość wątków (4 ze standardowych 8) oraz zwiększenie napięcia procesora do, niesamowicie wysokiej, wartości 2,56V. 
Cały proces został zapewne przeprowadzony na chłodzeniu z zastosowaniem ciekłego helu, jednak tego dokładnie nie wiadomo. Wiadomo natomiast to, że wynik overclocker uzyskał na płycie ASUS Maximus VI Extreme.

 

Źródło: ocaholic