Indie Game Stand – niezależne gry za mniej niż złotówkę
Przez Jarek Jackowski Dnia 4 Paź, 2012 O 01:41 PM | Kategorie GRY, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Segment niezależnych gier rozwija się prężnie – każdy szanujący się gracz pamięta ten wielki boom zapoczątkowany przez Braida. Teraz bycie „indie” jest popularne, i praktycznie każda większa gra indie ma swoich fanów. Nieco sprawę sknociło EA wypaczając sens gier niezależnych (które z racji definicji powinna być niezależne od wielkich korporacji). Teraz wszystko idzie w coraz lepszym kierunku – Notch zapowiedział swoją kolejną grę, na światło dzienne wychodzą coraz lepsze produkcje, i wystartował portal Indie Game Stand. Czyli – kup grę za mniej niż dolara.

No, z tym dolarem to nie do końca. grę możemy kupić nawet za 0,25 dolara. A możemy na nią wydać całą miesięczną wypłatę. Jeśli grę kupimy za najmniejszą możliwą stawkę dostaniemy jej wersje do ściągnięcia z portalu Indie Game Stand. Jeśli zdecydujemy się przeznaczyć więcej dostaniemy kod do aktywacji produktu na Steamie lub GOGu. 10% ceny gry zostanie przyznanych fundacji charytatywnej. Musi być w tym jakiś haczyk, prawda?

Jest. Nie kupisz jednego dnia wszystkich gier indie by mieć w co grac na starość. Co 4 dni wchodzi do sklepu nowa gra, ale poprzednia znika. Mamy więc 4 dni na kupno swojej wymarzonej gry. Teraz możemy kupić Spacechem.