Intel Core vPro ochroni nas w przypadku kradzieży laptopa
Przez Artus2007 Dnia 8 Mar, 2011 O 05:18 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Intel wprowadza na rynek nowe, markowe procesory. Jednym z nich jest Core vPro, który nie tylko sprawi nam satysfakcję z użytkowania sprzętu komputerowego, ale dodatkowo ochroni nasze dane przed kradzieżą i co najważniejsze – skutecznie zablokuje urządzenie. Nowa technologia ma na celu ochronę użytkowników nie tylko przed potencjalnymi złodziejami ale także przed włamaniami i hakerskimi sztuczkami.


Nowa technologia od Intela przeznaczona będzie na układy mobilne serii Core i3, Core i5, oraz Core i7. Oparte są one na mikroarchitekturze Sandy Bridge. Dzięki niej bezpieczeństwo jest na jeszcze wyższym poziomie, niż dotychczas. vPro posiada funkcję zabezpieczenia laptopa przez kradzieżą dzięki zastosowaniu technologii IPT. Ochrania ona użytkownika przed utratą danych, szczególnie chodzi tutaj o loginy, hasła czy numery kont bankowych, karty kredytowych itd. Kolejnym ważnym czynnikiem to zastosowana technologia AT 3.0 dzięki której np za pomocą wysłania wiadomości tekstowej (sms) możliwa jest całkowita dezaktywacja i zablokowanie laptopa. Procesor został wyposażony w układ GPS, który pozwoli na namierzenie naszej zguby, co ułatwi jej odnalezienie.


Pierwsze zestawy wyposażone w vPro już niebawe powinny trafić do sprzedaży. Pojawią się one w firmowych i biznesowych laptopach, tabletach i komputerach All-In-One. Dodatkowo trafią do sprzedaży w ofercie najsłynniejszych producentów m.in HP czy Dell.