Intel prognozuje przyszłość branży
Przez Jarek Jackowski Dnia 12 Wrz, 2012 O 08:37 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

„Dotyk będzie dla klawiatury i myszki tym, czym myszka była dla klawiatury”.  Większość firm w Windows 8 widzi zagrożenie i twierdzi, że przyspieszy to upadek giganta z Redmond. Intel ma jednak odmienne zdanie – twierdzi ze około 80% użytkowników  chce korzystać z dotyku na swoim komputerze. Tym samym zamierza aktywnie wspierać nowy system operacyjny Microsoftu.

Do końca roku ma się pojawić 40 ultrabooków mających ekran dotykowy i pozwalających na wykorzystanie go w Windows 8. Intel twierdzi ze ekran dotykowy w komputerze do rewolucja na miarę wynalezienia myszki (to chyba zbyt optymistyczne stwierdzenie…).Badania przeprowadzone na ponad 200 tysiącach osób wykazały, że aż 80% z nich uważa ze dotykowy komputer jest dobrym pomysłem. 

Intel zapowiada również, że w najbliższej przyszłości na rynku znajdą się laptopy z baterią pozwalająca na cały dzień pracy bez konieczności ładowania, kamery internetowe rejestrujące trójwymiarowy obraz, oraz że udoskonalone zostanie wykrywanie mowy. Trzymajmy kciuki za proroctwa Intela.