Intel ujawnił kilka informacji dotyczących Windowsa 8
Przez Admin Dnia 22 maja, 2011 O 11:38 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Wiceprezes Intela, Renee James ujawniła kilka szczegółów dotyczących nowego systemu operacyjnego od Microsoftu czyli Windowsa 8. Według informacji Renee James nowy Windows 8 będzie dostępny aż w 4 wersjach dla urządzeń które wykorzystują architekturę ARM oraz co gorsza, nie będą w stanie uruchomić większości starych aplikacji.

Renee James – wiceprezes i dyrektor generalny oprogramowania i usług grupowych Intela podczas Intel Investor Meeting ujawniła kilka sekretów Microsoftu związanych z Windowsem 8. Według Pani wiceprezes, Windows 8 będzie wydany aż w czterech wersjach na urządzenia mobilne, a każda z nich będzie specjalnie dostosowana dla tabletów czy smartfonów. Ta informacja nie została potwierdzona przez Microsoft, lecz gdy okaże się ona prawdziwa to przeciętni użytkownicy będą musieli się nieźle natrudzić by kupić odpowiednią wersję systemu na swojego „mobilaka”.

 

Pani od Intela ujawniła także informację, która stawia Windowsa 8 dla urządzeń mobilnych pod znakiem zapytania. Chodzi tu o aplikację dostępne dla czterech wersji mobilnychWindowsa 8. Według Pani wiceprezes, wersje przeznaczone dla urządzeń mobilnych nie będą w stanie uruchomić większości starych aplikacji. W tym wypadku, konieczne będzie tworzenie od nowa aplikacji tj. Microsoft Office, by posiadacze urządzeń z procesorami ARM mogli z nich bez problemów skorzystać. Oprócz ty niezbyt przyjemnych informacji wiemy także, że Windows 8 prawdopodobnie będzie wykorzystywał elementy interfejsu znane z Metro Windows Phone 7.

 

Microsoft jednak dementuje te informację choć im nie zaprzecza. W swoim oświadczeniu nie wskazał która informacja podana przez Panią Renee James jest kłamstwem co wskazuje na to, że prawdopodobnie jest to prawda.

„To, co powiedział wczoraj Intel podczas Intel Investor Meeting na temat planów Microsoftu związanych z Windowsem 8 było niewłaściwe i wprowadzające w błąd. (…). My na razie nie mamy żadnych nowych informacji”.

Na oficjalne informację będziemy musieli poczekać do września ponieważ, Microsoft właśnie na ten miesiąc zaplanował konferencję dla deweloperów, wtedy dowiemy się więcej  na ten temat. Jeżeli jednak że nowy Windows 8 nie będzie wspierał aplikacji których, na co dzień korzystamy np. w Windows 7 to Microsoft będzie miał trochę kłopotów by stać się liderem na rynku mobilnych OS-ów.

 

Źródło:Interia.pl