Internet 1 Gb/s już dostępny
Przez Admin Dnia 20 Paź, 2011 O 02:21 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, TECH | Z 3 komentarze

MOICO to jeden z pierwszych operatorów w Polsce, który udostępnił w ramach standardowej oferty Internet o prędkości 1GB/s.

Z nowej propozycji mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne i gospodarstwa domowe znajdujące się w zasięgu sieci światłowodowej dostawcy – zarówno obecni, jak i nowi klienci.

Co ważne, w odróżnieniu od niemal wszystkich operatorów działających na polskim rynku, Moico udostępnia wyłącznie, bez dodatkowych ukrytych kosztów tzw. łącza symetryczne. Gwarantują one taką samą prędkość wysyłania (upload) i pobierania danych (download). W przypadku łącza asymetrycznego, prędkość wysyłania danych do sieci może być kilka, a nawet kilkanaście razy niższa niż pobierania danych.

Moico to marka dostarczająca internet światłowodowy klientom indywidualnym, przywiązującym ogromną wagę do bezproblemowości, bezawaryjności i niestandardowej szybkości przesyłu danych – zapewnia Paweł Dobosz z Moico. – Naszym celem jest stworzenie sytuacji, w której internet traktowany będzie jak powietrze – rzecz naturalna i przeźroczysta, która nie wymaga naszej szczególnej uwagi. Umożliwiamy dostęp nie tylko do niezwykle szybkiego łącza internetowego, ale także telewizji satelitarnej, dostarczanej również poprzez sieć światłowodową.

Tabela 1: Porównanie możliwości Internetu przy różnych prędkościach łącza:

12 Mb/s

55Mb/s

1 Gb/s

4 minuty muzyki (mp3)

4 s

1 s

1 s

10 minut video (youtube.com)

13 s

3 s

1 s

Film HD (1080p)

31 min, 48 s

6 min, 57 s

23 s

Plik 1 GB

10 min, 36 s

2 mim, 17 s

8 s

Szczegóły: www.moico.pl