Iphone ratuje życie
Przez Admin Dnia 21 Lip, 2012 O 10:37 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

iPhone ma wiele aplikacji, które ratują życie, jednak ostatnio naukowcy stworzyli nową bezpłatną aplikację, która ma za zadanie zbadanie, czy możemy mieć raka skóry.

Aplikacja została stworzona przez zespół badaczy z Uniwersytetu Michigan w USA a nazywa się UMSkinCheck. Użytkowanie tej aplikacji jest bardzo proste. Robimy zdjęcia naszego gołego ciała, albo przynajmniej części, które są najbardziej narażone na promienie słoneczne i przechowujemy je w aplikacji, ta robi nam badanie i sprawdza, które miejsca są najbardziej podejrzane. Do tego możemy robić własny test, czyli opisujemy ilość oraz rodzaje naszych piegów, aby kalkulator opisał ryzyko wystąpienia czerniaka.

Jest również wiele informacji, które pozwalają nam odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem słońca, a do tego również aplikacja ma możliwość przypomnienia o zrobieniu następnych zdjęcia całego ciała, albo najbardziej zagrożonych miejsc. Jak mówią producenci, najlepiej jest wykonać zdjęcia całego ciała, ponieważ dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo na zlezienie jakiś przebawień skóry, które mogą naprowadzić na raka. Dlatego jeżeli obawiamy się o naszą skórę to warto sobie sprawić UMSkincheck.

 Źródło: uofmhealth.org