Ivy Bridge także w notebookach
Przez Admin Dnia 22 Lut, 2011 O 11:31 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Nowy układ od Intela czyli Ivy Bidge, dostępny również będzie w komputerach przenośnych pod nazwą Chief River, który nie tylko zwiększy wydajność baterii ale i poprawi wygląd gier.

Układ nazwany Chief River jest dedykowany dla urządzeń przenośnych tj. notebooki. Jest on mniejszy od swojego desktopowego brata Maho Bay ale oby dwa układy, zostały wykonane w tym samym procesie technologicznym czyli 22 nm. Dzięki zmniejszeniu procesu technologicznego, notebooki które zostaną wyposażone w Chief River będą posiadały dłuższą żywotność baterii a to chyba cieszy najbardziej. Ponadto jak mogliśmy już wcześniej przeczytać (LINK), układy Ivy Bridge będą wspierały DirectX 11, dlatego Chief River będzie przeznaczony głównie dla notebooków bardziej multimedialnych gdzie wydajność układu graficznego oraz żywotność baterii to dwa elementy, na które zwracamy uwagę podczas zakupu urządzenia.

W Chief River, pojawi się także wsparcie dla ostatnio często montowanych w urządzeniach przenośnych dysków SSD oraz wsparcie dla USB 3.0. Na pierwsze urządzenia z Chief River musimy jedna poczekać nawet do pierwszej połowy 2012 roku.