Jak dodać opcję Ekran w menu kontekstowym w Windows 7 i Vista?
Przez Artus2007 Dnia 3 Kwi, 2011 O 03:25 PM | Kategorie NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

W systemie Windows XP, jeśli klikniemy na pulpicie prawym przyciskiem myszy możemy dostać się do właściwości ekranu bezpośrednio z menu kontekstowego, co jest bardzo poręcznym i łatwym rozwiązaniem. W Windows Vista i Windows Seven (7) ta opcja została zastąpioną nazwą Personalizacja, a na dodatek opcja ta nie prowadzi już bezpośrednio do właściwości ekranu naszego komputera. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak dodać tą opcję do menu kontekstowego w Windows Vista i Seven.

 

1.) Cała operacja opiera się na drobnym zmianach, które należy wykonać w rejestrze naszego systemu. Przechodzimy do edytora rejestru: możemy tego dokonać wpisując w wyszukiwarce menu start polecenie regedit lub wciskając kombinację klawiszy Windows + R :

2.) Przed nami edytor rejestru. Po lewej stronie odnajdujemy i rozwijamy następującą gałąź:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell

na ostatnią z pozycji (shell) klikamy PPM i wybieramy kolejno Nowy i Klucz. Tak stworzoną wartość nazywamy Ekran (jeśli wpiszemy inną nazwę, to ona będzie odpowiadała za wyświetlanie właściwości ekranu, ale w ten sposób tylko się pogubimy):

3.) Właśnie stworzyliśmy klucz o nazwie Ekran. Klikamy na niego PPM i wybieramy pozycję tworzenia nowego klucza – nadajemy mu nazwę Command .

4.) Teraz w prawej części edytora rejestru dwuklikiem otwieramy pozycję Default – w pole Dane wartości wpisujemy poniższą wartość: explorer shell:::{C555438B-3C23-4769-A71F-B6D3D9B6053A}

5.) Zapisujemy zmiany, zamykamy edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer. Gotowe!