Jak i czym czyścić monitor LCD?
Przez Michał Deptuch Dnia 8 Sty, 2013 O 12:02 PM | Kategorie PORADY | Z 2 komentarze

Większość osób posiada monitor LCD, ale nie wie dokładnie jak utrzymać go w czystości. Przedstawiamy bezpieczne i sprawdzone sposoby utrzymania w czystości matrycy LCD.

Nowoczesny sprzęt jest bardzo delikatny, podatny na uszkodzenia i zarysowania, dlatego też warto o niego dbać i dowiedzieć się kilka najważniejszych informacji na temat jego pielęgnacji. Na pewno każdy z nas przekonał się, jak brzydko wygląda monitor z plamami, kurzem i innym zanieczyszczeniem.

Musimy pamiętać, że nie wolno czyścić ekranu środkami tłustymi oraz o właściwościach żrących, takimi jak benzyna, rozpuszczalniki, alkohole. Może to uszkodzić lub zniszczyć matryce naszego ekranu.

Specjalna pianka do czyszczenia monitorów LCD

Specjalna pianka do czyszczenia monitorów LCD

Najlepiej zaopatrzyć się w szmatki i preparaty specjalnie do tego przygotowane. Możemy dostać je sklepach komputerowych oraz RTV. Mnóstwo takich rzeczy znajduje się w Internecie. Ich ceny rozpoczynają się od 5 zł. Możemy dostać specjalne pianki, płyny i szmatki. Osobiście korzystam z pianki marki ActiveJet. Nie widzę jednak w tym nic specjalnego. Monitor czyści się ciężko – żeby wyczyścić sprzęt trzeba dużo trudu.

Ściereczka z mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry

Istnieje też wiele innych metod domowych. Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na specjalne preparaty, możemy skorzystać z innych sprawdzonych sposobów. Dużo osób używa po prostu wilgotnego papieru toaletowego. Lepiej jednak zakupić szmatkę z mikrofibry, lekko namoczyć i delikatnie przecierać monitor.  Modne jest również czyszczenie płynem do mycia okien, ponieważ środek ten jest bardzo delikatny i nie uszkadza powierzchni.

Pamiętajmy też, że przystępując do czyszczenia ekranu musi być on zimny. Po umyciu należy też dokładnie wytrzeć go do sucha.