Jak kupić bardzo dobrego laptopa?
Przez Admin Dnia 24 Lut, 2013 O 10:18 AM | Kategorie POLECANE, PORADY | Z 2 komentarze

Zakup laptopa to sprawa oczywista. Komputer stacjonarny odszedł do lamusa. Czym jednak kierować się przy wyborze, skoro na rynku mamy tak wielu producentów?

asus-k53sj-sx180v

Uwaga na nazewnictwo

Laptop to także notebook. Niektórzy producenci tacy jak Asus.pl proponują własne nazwy Zenbook lub zaproponowany przez markę Intel Ultrabook. Uwaga na netbooki. To gorsza odmiana komputerów przenośnych, przeznaczonych do prostych zadań, a nie skomplikowanych operacji. W przypadku zakupu laptopa omijamy kategorię netbook.

Dlaczego warto postawić na laptopa?

Notebook najnowszej generacji obsługuje technologię Full HD, wszystkie aplikacje biurowe, łączy się szybko z internetem, umożliwia korzystanie z zaawansowanych programów. Obejrzysz na nim film i wykonasz skomplikowany projekt. Zatem nad potrzebami się nie zastanawiamy. Produkt spełnia wszystkie podstawowe założenia funkcjonalności komputera osobistego.

Czym się kierować przy wyborze?

Matryca – jej rodzaj i wielkość

Mamy matryce błyszczące, źle zachowujące się przy naświetleniu słonecznym w gorszych modelach. Nic na nich nie zauważysz. Z drugiej strony matryce matowe nie odbijają światła, przez co zwiększają komfort codziennego użytkowania. Nie męczą też zbytnio oczu. Różnice w jakości obrazu niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Droższa opcja. Co do wielkości ekranu, tutaj sporo zależy od specyfiki pracy. Nie poleca się jednak komputerów mobilnych mniejszych od 13.3 cala.

Podstawowe funkcjonalności

Laptop ma być wygodny. Ułożenie nadgarstków musisz sprawdzić na żywo. Klawiaturę podobne. Przeskok klawiszy, odstępy między nimi. Płaski odpowiednik najlepszy. Touchpad nie powinien być zbyt wrażliwy. Czy chcesz mieć klawiaturę numeryczną, czy z niej zrezygnujesz (możliwość podpięcia zewnętrznej). Dokładnie zbadaj ustawienie wtyczek. W niektórych gorszych modelach zbyt wąskie rozłożenie slotów. Konieczne Wi-Fi. Sprawdza się przy wyborze notebooka powiedzenie im więcej opcji technologicznych wewnątrz sprzętu, tym lepiej.

asus

Waga

Jeżeli zamierzasz z laptopem podróżować waga musi być najmniejsza. Ultrabook rządzi w widełkach 1-2 kg.

Bateria

Osiągnięcie ośmiu godzin pracy bez ładowania to bardzo dobry wynik, który spełni mobilne oczekiwania. Gorsze modele muszą być niestety podłączone cały czas do zasilana zewnętrznego.

Cena

Niby cecha oczywista, ale lepiej zapłacić więcej i mieć pewność użyteczności niż wybrać bubla. W kwocie od trzech do pięciu tysięcy złotych otrzymasz bardzo dobry model notebooka ze wszystkimi istotnymi właściwościami.

Dodatkowa uwaga

Opisane cechy znajdują swoje odzwierciedlenie w popularnych branżowych rankingach, które wypada sprawdzić przed wydaniem pieniędzy. Opisz sprzedawcy swoje potrzeby i poproś o różne propozycje w kilku sklepach.

Na zakończenie

Asus pl oraz inne marki rywalizują teraz w strukturze ultrabooków. To na nich skup swoje spojrzenie zakupowe. Cienkie, funkcjonalne, doskonałe laptopy już na każdą kieszeń. Teraz wiesz przynajmniej jak należy rozpatrywać cechy oferty.

Artykuł Sponsorowany