Jak uzyskać dostęp do folderu System Volume Information (XP)
Przez Artus2007 Dnia 13 Lut, 2011 O 07:23 PM | Kategorie NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

System Volume Information jest to standardowy foldery systemowy każdego systemu operacyjnego, który zawiera ważne pliki niezbędne do prawidłowego działania całego systemu. Folder ten jest ukryty i dodatkowo zabezpieczony przed otwieraniem dlatego, aby przypadkowo nie zostały usunięte z niego żadne dane. W artykule pokażę, jak uczynić ten folder dostępnym i widocznym. Przydatne jest to wtedy, gdy w System Volume Information znajdują się wirusy i inne podejrzane pliki, z którymi antywirus nie może sobie poradzić.

1. Przechodzimy do dysku lokalnego, na którym zainstalowany jest system (domyślnie jest to C). Klikamy na Narzędzia, a następnie na Opcje folderów.

2. Teraz w wyświetlonym okienku przechodzimy do zakładki Widok. Zaznaczamy pozycję Pokaż ukryte pliki i foldery, natomiast pozycję, które są zaznaczone na poniższym screenie odznaczamy:

3. System Volume Information jest już widoczny z poziomu partycji systemowej. Niestety przy próbie otwarcia folderu zostanie zwrócony komunikat o odmowie dostępu:

4. Aby odbezpieczyć folder, klikamy na niego PPM i wybieramy Właściwości. Teraz przechodzimy do Zakładki Zabezpieczenia. W okienku,które się wyświetli klikamy na Dodaj. Zobaczymy kolejne okienko – wpisujemy tutaj tylko Administrator . Na końcu klikamy na Ok i Zastosuj:

5. Od tej chwili folder będzie już dostępny i można swobodnie go przeglądać.