Jakie technologie czekają nas do 2020 roku?
Przez Eryk Maliński Dnia 4 Sty, 2011 O 05:32 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 3 Komentarzami

Ostatnio wpadliśmy na ciekawą rzecz, a dokładnie mówiąc najciekawsze technologie do 2020 roku. Ciekawe prawda?

Wiele nam się obiecuje ostatnio w sprawach technologicznych, jakie to cuda będziemy mieć w przysłości. Wszystko się zgadza tylko nigdy nam nie mówią kiedy to nastąpi. Prezentuje więc informacje o tym jakie technologie przewiduje się na nastepne 9 lat.

Nie jest narazie tego wiele ale jak napisałem wcześniej to tylko najciekawsze z każdego przewidzianego roku. Spodziewajmy więc się o wiele więcej.

Jeśli pojawią się jakieś nowości damy znać.

Więc zobaczmy co nas czeka w przeciągu 9 lat.

2011 – Firma Apple oraz Google zapewnią nam odpowiednik PC`towej przeglądarki od Google na urządzenia mobilne, dzięki czemu staną się podobnie funkcjonalne jak nasze piece :].

2012 – Główni operatorzy sieci telefonicznych wdrożą platforme API dzięki czemu będziemy mieli prywatny podsłuch w domu. (mogłem się pomylić przy tłumaczeniu, jesli tak przepraszam)

2013 – Wiele wyrafinowanych czujników 3D w tym hologram sterowany gestami.

2014 – Systemy rozpoznawania mowy oraz poprawa technologii zapisu danych na urządzeniach komórkowych.

2015 – Zwiększenie zasięgu oraz prędkości sieci krótkofalowych (bluetooth, wifi)

2016 – Budowa urządzeń na rzecz poprawy środowiska oraz medycyny

2017 – Wdrożenie sieci 4G na całym świecie.

2020 – Miniaturyzacja urządzeń do wyświetlania obrazów 3D oraz projekcja 3D z urządzeń mobilnych.

Czy kolejne 9 lat przyniesie nam technologie rodem z gwiezdnych wojen? Zobaczymy.

 • Dariusz

  Fajny artykuł, ale ja osobiście uważam ze niestety aż tak słodko ta nasza technologiczna przyszłość nie będzie wyglądać :)
  Zauważmy proszę ze cala technologia która nas jako społeczność ludzka otacza, pomimo ze fantastyczna i strasznie brnąca do przodu. Niestety ma straszny efekt uboczny który jest nieoczekiwany bo jak technologia która miała przede wszystkim nas wszystkich połączyć, likwiduje prawie ze do końca interakcje w osobie z innymi ludźmi. Wszyscy jesteśmy podłączeni do „jednej” wielkiej sieci lecz wszyscy w niej jesteśmy indywidualnie zamknięci. Technologia miała nam wszystkim ułatwiać życie, i jest naprawdę straszne i trudne do zrozumienia dlaczego w zamian większość społeczności „ogłupia”, na skali całej planety bezrobocie wzrasta, edukacja maleje, a pojedyncze jednostki się bogacą. Cos nam się tu za bardzo nie udało i zmienić teraźniejszy tok rzeczywistości codziennej będzie bardzo trudny. Zauważmy ze technika przegoniła oprogramowanie. I mamy wiele wspaniałych gadżetów lecz bardzo mało dobrego, ogólnie dostępnego i przystępnego oprogramowania.

  • http://zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

   Jako rozszerzenie tematu w pełni się zgadzam. Na ale cóż, kilka osób tego nie zmieni.

 • Admin

  Hmmm do roku 2020 to te, planowane technologie zmienią sie jeszcze tysiące razy. Najbardziej oczekiwanym przeze mnie urządzenie jest hologram czemu? może dlatego że nie nie mogę zobaczyć filmów w 3d.

  Wprowadzenie hologramu jest planowane przez firmę IBM. Można przeczytać w tym artykule – http://newskomp.pl/five-in-five-czyli-co-za-5-lat/