Jakie zmiany w Windows 8?
Przez Admin Dnia 13 Mar, 2011 O 10:38 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 3 Komentarzami

Jeden z CEO Microsoftu – Steve Ballmer podczas czwartkowej konferencji powiedział, jakie zmiany czekają nas w Windows 8. Dotyczą one przede wszystkim interfejsu użytkownika ale i nie tylko.


Podczas konferencji w Houston Technology Center która, odbyła się w czwartek, Steve Ballmer zapowiedział, że nowy system nad którym pracuje Microsoft czyli Windows 8 ulegnie znacznym zmianom. Zmiany obejmą przede wszystkim interfejs użytkownika, który ma być jeszcze ładniejszy i jeszcze bardziej funkcjonalny.

Windows 8, według szefa Microsoftu będzie w stanie uruchomić wiele różnych aplikacji. Chodzi tu o kompatybilność z architekturą ARM, ponieważ jak wiemy Windows 8 ma być systemem dedykowanym również dla sprzętu mobilnego tj. tablety.

Wiemy już czego nowego możemy się spodziewać w Windows 8 lecz na jego premierę musimy jeszcze trochę poczekać. Wydanie okienek planowane jest na przyszły rok. Mówi się, że w nowy system najpierw zostaną wyposażone tablety, dopiero później ukaże się wersja na PC.

 

Źródło: KomputerŚwiat.pl

  • http://newskomp.pl Artur Królak

    Windows 8 na tabletach? Oo to dopiero będzie nowość 😉 miejmy nadzieję, że na PC-tach również system odniesie sukces.

  • http://kotkowicz.pl LANcaster

    Nie ma czegoś takiego jak architektura AMR.

  • http://newskomp.pl Artus2007

    I tu akurat pierwszy raz muszę się z Tobą zgodzić. W artykule nastąpiła literówka. Zamiast AMR powinno być ARM. Poprawione