Już jest Firefox 4!
Przez Admin Dnia 22 Mar, 2011 O 04:51 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Mozilla, globalna organizacja non-profit, której celem jest poprawianie jakości Internetu, udostępniła Firefoksa 4, najnowsze wydanie popularnej, darmowej przeglądarki open source.

Firefox umożliwia użytkownikom kontrolę nad sposobem korzystania z Internetu, oferując uproszczony interfejs użytkownika, nowe, ciekawe funkcje, zwiększoną wydajność i wsparcie dla najnowszych technologii internetowych.

“Mozilla jest bardzo dumna z Firefoksa 4, stworzonego przez naszą społeczność tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Jest to prawdziwa przeglądarka przyszłości. Internet stał się obecnie najważniejszym narzędziem służącym do komunikacji, dlatego też skupiliśmy się na zapewnieniu użytkownikom jak najszybszego, nowoczesnego i bezpiecznego kontaktu z Siecią.” Skomentował nowe wydanie Gary Kovacs, CEO Mozilli.

Firefox 4 to jak dotąd najszybsza generacja przeglądarki. Dzięki znacznemu poprawieniu prędkości i wydajności, nowy Firefox jest od dwóch aż do sześciu razy szybszy niż poprzednia wersja. Znaczne usprawnienia w silniku JavaScript sprawiają, że wszystko, począwszy od czasu uruchamiania programu i wczytywania stron, do wydajności grafiki i JavaScriptu, działa z niespotykaną dotąd prędkością.

Najnowsza wersja Firefoksa wprowadza odświeżony interfejs, w którym zawartość strony zajmuje centralne miejsce ekranu. Funkcje http://www.mozilla.com/firefox/features/ takie jak Karty aplikacjiPanorama sprawiają, że poruszanie się po Sieci staje się łatwiejsze i bardziej wydajne. Firefox zawiera wiodące funkcjonalności z zakresu bezpieczeństwa, jak mechanizm Nie śledźPolityka bezpieczeństwa treści zapewniające użytkownikom kontrolę nad ich danymi osobistymi oraz chroniące je w Internecie


Funkcja synchronizacji Firefoksa (Firefox Sync) http://www.mozilla.com/mobile/sync/ zapewnia użytkownikom dostęp do ich historii przeglądania, otwartych kart, haseł i danych formularzy na wielu komputerach i urządzeniach przenośnych. Firefox oferuje także setki tysięcy dodatków, rozszerzeń i motywów Personach oraz nowy Menedżer dodatków https://addons.mozilla.org/, aby użytkownicy mogli łatwiej odnajdywać i zarządzać dodatkami, dostosowując Internet do swoich potrzeb.

Firefox wspiera nowoczesne technologie, w tym HTML5. Technologie te stanowią podstawę budowania niesamowitych stron i aplikacji internetowych. Na witrynie Web O’ Wonder https://demos.mozilla.org/plmożna zobaczyć w jak niezwykle kreatywny sposób deweloperzy są teraz w stanie wykorzystywać Sieć.

Firefox 4 jest dostępny http://www.mozilla.com/firefox dla systemów Windows, Mac OS X i Linux w ponad 80 wersjach językowych. Wkrótce, Firefox 4 będzie też dostępny na urządzenia działające na systemach Android i Maemo.

Z Firefoksa obecnie korzysta 30% internautów na całym świecie (48% w Polsce). Jest to w sumie 400 milionów użytkowników we wszystkich krajach.

Więcej Informacji o Firefox 4:

 

Informacja Prasowa