Kiedy możemy spodziewać się nowych konsol od Microsoftu i Sony?
Przez Kewin Korczak Dnia 15 Sty, 2013 O 04:04 PM | Kategorie GRY, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Ile będą kosztować nowe generacje Xboxa i PlayStation? Kiedy możemy spodziewać się nowych dzieł Microsoftu i Sony na rynku? Wszystko znajdziecie poniżej! e3-2012_4bal.webp Xbox 720 oraz PlayStation 4 raczej nie będą tanie jakby chcieli tego gracze. Analitycy z Baird Equity Research oceniają, że rynkowa cena obu urządzeń będzie wynosić 350-400 dolarów. Warto dodać, że chodzi o rynek amerykański, gdzie tego typu sprzęt jest zwykle tańszy. Choćby ze względu na mniejszepodatki

Śmiało można powiedzieć, że za 1000 złotych nowego Xboxa czy nowego PlayStation raczej nie dostaniemy. Wii U w Stanach kosztuje 300 dolarów (wersja podstawowa). W Polsce trzeba za nie zapłacić 1280-1380 zł. Za kolejnej generacji konsolę od Microsoftu czy Sony zapłacimy zapewne więcej niż za Nintendo. Ile? Okolice 1500 zł są całkiem prawdopodobne.

Baird Equity Research szacuje, że zarówno Microsoft jak i Sony wyrobią się przed gwiazdką 2013. Gracze są już zmęczeni obecną generacją Xboxa oraz PlayStation, a presja ze strony Nintendo Wii U jest zbyt duża by ją lekceważyć. Oba koncerny mogą zaprezentować swoje najnowsze zabawki na targach E3 w czerwcu, a premierę zaplanować na październik (Sony) i listopad (Microsoft).