Kinect for Windows w Polsce
Przez Jarek Jackowski Dnia 6 Wrz, 2012 O 09:16 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

O Kinect, który jest obsługiwany przez komputer z Windows’em można było usłyszeć już nie raz. Jego premiera odbyła się już jakiś czas temu, jednak próżno było szukać go na pułkach polskich sklepów. Teraz ma się to zmienić – przy okazji zapowiedzi aktualizacji pakietu SDK, Microsoft potwierdził chęć wydania swojego czujnika ruchu do gier (choć raczej powinienem nazwać go kontrolerem) w Polsce. Niestety nie znamy ceny Kinecta dla Windows. 

Microsoft podał, że premiera Kinecta w nadwiślańskim kraju odbędzie się „późną jesienią”. Nieoficjalne źródła informacji podają jednak 8 października jako dzień, w którym polskim oczom pokaże się ten kontroler. Nie ma jednak tego złego – do tego czasu Microsoft powinien uwinąć się ze wszelkimi problemami i dodać już zapowiedziane nowe funkcje. Zanim jednak zaczniesz mieć drgawki dłoni na samą myśl o nowym urzadzeniu sprawdź czy posiadasz Windows 7. Bez „siódemki” lub „ósemki” nie zagrasz…

Nowy pakiet SDK da deweloperom większe możliwości wykorzystania urządzenia (chodzi o ustawienia kolorystyczne kamery i rozszerzone dane dotyczące głębi obrazu). Zwiększy się tez ilość przykładowych szablonów, które będzie można wykorzystywać w swoich aplikacjach. 

Źródło: CNET