Kolejna porcja informacji o Ivy Bridge
Przez Admin Dnia 22 Sty, 2011 O 12:29 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, TECH | Z 1 komentarzem

Znamy już coraz więcej informacji o następcy Sandy Bridge czyli o układzie Ivy Bridge. Nowe procesory z grafiką nie tylko będą wydajniejsze ale będą się charakteryzowały mniejszym zapotrzebowaniem na prąd.

Już nie długo Ivy Bridge zastąpi swojego starszego brata na rynku czyli układ Sandy Bridge który wprowadził wiele zamieszania na rynku procesorów z grafiką. Pierwszą zaletą Ivy Bridge jest zmniejszenie procesu technologicznego do 22nm. W przypadku Sandy Bridge mieliśmy do czynienia z 32 nm. Co za tym idzie? Zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Lecz nie ta informacja była najważniejsza dla internautów. Fanów Intela ucieszył fakt, że Ivy Bridge będzie korzystać z podstawki LGA 1155 czyli tej samej, której używał Core drugiej generacji. To bardzo cieszy użytkowników, ponieważ nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów (kupno nowej płyty głównej) związanych z przesiadaniem się na Ivy Bridge. Jedyną rzeczą którą ewentualnie można zrobić, to zaktualizować BIOS by ten w pełni wspierał nasze nowe CPU.

Lecz to nie koniec dobrych informacji. Zintegrowany układ grafiki będzie wspierał także DirectX 11, który umożliwi nam uzyskanie efektów „jedenastki” w grach. Nazwa kodowa nowego CPU to Maho Bay, produkowany ma być także z myślą o posiadaczach komputerów mobilnych. Jak donosi portal Fudzilla, premiera Ivy Bridge zaplanowana została na przyszły rok a dokładniej w pierwszej połowie 2012 roku.

  • http://www.zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

    A do mobilaków było by to dobre. Szczególnie że jak napisałeś bedzie w tech. 22nm dzieki czemu bateria wytrzyma dłużej