Kolejne zdjęcia systemu Google Android 3.0 Honeycomb
Przez Admin Dnia 30 Sty, 2011 O 12:47 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Chodź do oficjalnej premiery trzeciej wersji systemu operacyjnego Google pozostały trzy dni,  to w Internecie pojawiły się kolejne zdjęcia z jego wnętrza. Honeycomb nie tylko wygląda świetnie ale zaskakuje nas również swoimi nowymi funkcjami i rozwiązaniami.

Pulpit w Androidzie 3.0 został stworzony tak, by był przejrzysty oraz nie stwarzał problemów podczas przemieszczania się po systemie. Ikony otrzymały odpowiedni rozmiar co sprawia, że na pulpicie zmieści się ich znacznie więcej. Tym razem Google umieściło pasek na dole ekranu. Zamieszczone tam trzy ikony pozwalają na powrót do poprzedniego miejsca, wywołania głównego menu oraz ostatnio użytych programów. Wygląd pulpitów podobny jest do tych z którymi mieliśmy do czynienia podczas korzystania z poprzednich wersji tego systemu. Ciekawą zmianą jest dodanie efektu 3D podczas zmieniania pulpitu. Nie zabrakło także możliwości dodawania skrótów czy widgetów na dowolny ekran.

Zmiany obejmują także przeglądarkę internetową. Cieszyć powinien nas fakt, iż przeglądarka została wyposażona w możliwość otwierania stron w kartach, synchronizację zakładek z Google Chrome oraz tryb incognito. Honeycomb pozwala na wideorozmowy dzięki nowej wersji Google Talk. Nowy wygląd odświeżony wygląd otrzymał także aparat, kalendarz, kontakty czy skrzynka E-mail. Zmieniono kolorystykę systemu z zielonego na niebieski. Jak dla mnie wygląda teraz znakomicie i cieszy oko oraz umila pracę z systemem.

Kolejną z ciekawych rozwiązań jest funkcja kopiuj/wklej. Umiejscowiona została ona na Pasku Akcji dzięki czemu będziemy mieli do niej łatwy i szybki dostęp. Klawiatura została upodobniona do tej, z którą mamy do czynienia podczas korzystania z komputera stacjonarnego czy laptopa. Teraz by zaznaczyć tekst wystarczy, że przytrzymamy trochę dłużej palucha na słowie a ono się automatycznie zaznaczy. Rozwiązanie bardzo pomocne, gdy często korzystamy z edytora tekstu lub piszemy wiele mail.

Nowością jest także Pasek Akcji do którego mamy dostęp podczas korzystania z każdej aplikacji. Zawierać on będzie opcje kontekstowe, przyciski nawigacji i nie tylko. Na zdjęciu możemy zobaczyć co oferuję podczas pisania maili. Bardzo ułatwia to korzystanie z systemu a przy okazji nie będziemy musieli wiecznie klikać „Menu”.

Google Android 3.0 Honeycomb nie tylko świetnie wygląda ale i otwiera przed nami nowe możliwości. Użyte w nim funkcje pozwolą nam na jeszcze łatwiejsze korzystanie z systemu. Według mnie będzie to najlepszy z dostępnych na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. Czekamy na oficjalna premierę oraz na pierwsze urządzenia działające pod jego kotrolą.

Źródło: Gizmodo.pl

  • http://kalkulator-kalorii.blogspot.com/ Kaloria

    Prezentuje się naprawdę świetnie.
    SZkoda tylko że na samsungu i5700 dalej tylki android 2.1