Kolejny konkurent dla iPada
Przez Admin Dnia 7 Sty, 2011 O 04:50 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 4 Komentarzami

Motorola Xoom, zaprezentowana dziś na targach CES 2011 w Las Vegas to pierwszy tablet, który został wyposażony w nowy system operacyjny Google Android 3.0 Honeycomb. Według internałtów oraz zgromadzonych ludzi na targach CES 2011 to zabójca iPada.

Motorola Xoom to tablet PC, wyposażony w 10.1 – calowy ekran z rozdzielczością 1280×800, procesor NVIDIA Tegra 2 z taktowaniem 1GHz na rdzeń. Do tego dorzucono jeszcze kość pamięci RAM o pojemności 1GB oraz 32GB wolnego miejsca na nasze zasoby. Xoomo bez problemów da sobie radę z wyświetlaniem obrazu w rozdzielczości 1080p oraz nagrywaniu filmów w rozdzielczości 720p.

Chyba najważniejszą zaletą Tabletu PC jest to, iż został w nim zaimpletowany nowy system od Google czyli Android 3.0 Honeycomb. W tej wersji, system kompatybilny jest z Google Talk (tu się przyda wbudowana kamerka przednia), poprawiono również interfejs „JuTuba” a Gmail został dobrze rozplanowany. Cieszy również fakt, iż przeglądarka która współpracuje z Adobe, poradzi sobie z Flashem. Nie mogło zabraknąć tu także Wi-Fi, Bluetooth 2.1 oraz modułu 3G. Bateria pozwala nam na korzystanie z Xooma aż do 10 godzin podczas oglądania filmów.

Szczerze można przyznać, że iPad przy Xoomie wygląda bardzo cieńko. Na każdym kroku, Motorola Xoomo bije tablet Apple na głowę. Prezentujemy jeszcze kilka filmików, które od wewnątrz pokażą wam Androida 3.0. Warto wspomnieć, że ten tablet jest pierwszym, który posiada Honeycomba. Polecamy oglądnięcie filmiku w rozdzielczości 1080p.