Konsola od Lenovo
Przez Admin Dnia 31 Sty, 2011 O 04:28 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Chińska firma Lenovo zaprezentowała swoje nowe dziecko, które będzie konkurentem dla firm produkujących konsole tj. Microsoft, Sony czy Nintendo. eBox czyli nowa, na razie prototypowa konsola zapowiada się świetnie i zostały w niej użyte nowe rozwiązania.

Firma Lenovo stworzyła urządzenie o nazwie Beijing Eedoo Technology. Jak na razie konsola jest jeszcze prototypem ale ma wielkie szanse by zdobyć uznanie na rynku konsol. Przez producentów nazwana jako eBox, nie będzie wymagała telewizora oraz kontrolera by z niej korzystać. Prototypowa konsola została wyposażona w własny ekran z tym, że będziemy mieli możliwość podłączenia jej do innego telewiazora z HD. Jak już wspomniałem, nie potrzeba do niej kontrolera. Do sterowania będziemy używać gestów, podobnie jak przy użyciu Kinetica dla Xboxa.

Będziemy mogli także za jej pomocą korzystać z Internetu. Niestety, nic więcej na jej temat nie ujawniono. Nie wiadomo jakie gry będą dostępne na konsole ani kiedy ujrzy światło dzienne. Wiadomo, że na początku, eBox będzie dostępny na chińskim rynku, jeżeli się sprawdzi, producenci będą próbowali podbijać resztę świata. Żadne daty dotyczące premiery urządzenia także nie są znane. Sugerować można, że zobaczymy eBox’a na półkach sklepowych nie wcześniej niż w przyszłym roku.

  • http://www.pcjava.cba.pl Mateusz Buczyński

    Warte uwagi. Zobaczymy co z tego będzie.

  • natalia

    Lenovo jest świetne ja mam laptop od Lenovo jest świetny!
    polecam!