Krytyka open-source w jednej z bajek
Przez Admin Dnia 28 Sie, 2012 O 01:35 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

W jednym z ostatnich odcinków popularnego wśród dzieci i nastolatków serialu dla młodzieży, którego oryginalna nazwa brzmi „Shake It Up!” jedna z męskich postaci, wyglądający na typowego maniaka komputerowego,  zadaje z pozoru niewinne pytanie, które wywołało jednak burzę wśród internautów.

Sens wypowiedzi odnosił się do otwartego oprogramowania i wirusów, na jakie narażony jest komputer w trakcie korzystania z jednego z otwartych oprogramowań (takich jak na przykład Linux). Nie dziwi przy tym to, że Disney oraz Apple są partnerami biznesowymi. Jak ocenia jeden z bloggerów, wypowiadających się na ten temat, prawdziwą przysługa jaka Disney wyświadcza Apple jest demonizowanie wolnego oprogramowania, które stanowi jedno z największych zagrożeń dla przedsiębiorstw produkujących oprogramowania komputerowe. Wiele programów nadawanych przez Disney jest możliwych do obejrzenia jedynie za pomocą iTunes, programu zaprojektowanego i sprzedawanego przez Apple Inc.

Czy jest to więc część propagandy? Niektórzy mogą stwierdzić że tak, jednak inni myślą o nadinterpretowaniu. Może to jedynie wynik złego scenariuszu, który nie został potem odpowiednio zredagowany. Opinie internautów są w tej sprawie podzielone.

Źródło: Linuxinsider.com

Urszula Domżalska