Limitowana edycja Lenovo Z565
Przez Admin Dnia 25 Mar, 2011 O 04:05 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Alsen, największa sieć partnerska w branży komputerowej w Polsce zachęca do zakupu limitowanej wersji notebooka znanej firmy Lenovo, modelu Z565. Jakie są podstawowe cechy tego urządzenia przenośnego? Przede wszystkim wydajność – zarówno procesora jak i karty graficznej za rozsądną cenę, nie przekraczającą dwóch tysięcy złotych.

 

Wydajność na wysokim poziomie

Sercem notebooka jest procesor firmy AMD – model Turion II Dual-Core Mobile P540. Dzięki zastosowaniu dwurdzeniowego procesora zyskujemy na wydajności, nie tracąc na mobilności – procesor oprócz wysokiego taktowania – 2,4GHz posiada właściwości, które pozwolą na oszczędzanie energii, a co za tym idzie długą prace na baterii.

ATI Mobility Radeon HD 5470 – karta graficzna, jaka znalazła się w notebooku Lenovo Z565 W7HP posiada 512MB pamięci. Dzięki zastosowaniu odrębnej karty, właściciel laptopa może korzystać także z aplikacji, które wymagają sporej wydajności. Dzięki ATI Mobility Radeon HD5470 mamy możliwość grania w większość gier dostępnych na rynku.

Pamięć – 3GB, która wykonana jest w najnowszej technologii DDR3 pracuje z częstotliwością 1066MHz. Jest to szybka pamięć, która zapewni szybki dostęp do aplikacji. Magazyn danych to dysk twardy o pojemności 500GB.

 

Mobilność

Notebook to urządzenie przenośne, dlatego powinien posiadać wiele urządzeń które będą spełniać funkcje mobilności – mowa tutaj o kartach sieciowych. Model Lenovo Z565 posiada aż trzy urządzenia, które umożliwiają połączenie z Internetem. Pierwszym, i wręcz standardowym urządzeniem jest karta sieciowa LAN RJ-45. Nie jest to jednak zwykła karta. Umożliwia ona podłączenie się do sieci standardowych: 10, 100, lecz także 1000MB. Jest to obecnie najszybsza dostępna sieć. Aby bezprzewodowo korzystać z Internetu producent zainstalował także kartę WiFi 802.11 pracującą w technologiach: b/g/n. Dodatkowym atutem jest moduł Bluetooth.

Mobilność to nie tylko karty sieciowe. Aby w pełni korzystać z komunikatorów internetowych w notebooku znalazła się także kamerka internetowa 1.3Mpix, a także mikrofon.

Mobilny notebook to taki, który długo pracuje na baterii, bez konieczności ładowania sieciowego. Aby zapewnić najdłuższą pracę producent zamontował błyszczącą matrycę LED, która wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×768. Przekątna ekranu wynosi 15,6-cali.

Dodatkowe funkcje

Aby zapewnić pracę od razu po włączeniu notebooka, producent Lenovo dostarcza do laptopa także oryginalny system Microsoft Windows 7 w wersji Home Premium. Dodatkowe oprogramowanie typu: pakiet Office czy oprogramowanie antywirusowe Norton Internet Security zapewnią komfortową pracę w bezpiecznym środowisku Windows. Producent dołącza także wiele innych aplikacji, które są niezbędne do nauki, rozrywki oraz pracy z notebookiem.

Sprzęt posiada także czytnik kart pamięci, trzy porty USB, nagrywarkę DVD a także port HDMI, oraz D-Sub.

Cena notebooka wynosi 1998zł. Istnieje możliwość skorzystania z systemu ratalnego na dogodnych warunkach.

Produkt można obejrzeć a także zakupić na stronie internetowej sklepu Alsen: LINK

 

Informacja Prasowa, Alsen.pl