Luka w Menedżerze haseł załatana przez LastPass
Przez Artus2007 Dnia 1 Mar, 2011 O 05:23 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Dość poważna luka w internetowym menedżerze haseł została załatana – twierdzi firma LastPass. Usterka mogła powodować ataki typu XSS, dzięki której osoba dokonująca ataku mogła bez problemu dostać się do prywatnych danych użytkowników oraz wykraść ich poufne dane i informacje. O wykradzenie danych nie było trudno – wystarczyło skorzystać ze specjalnych kodów dostępnych na internetowych stronach. LastPass uspokaja, że problem został rozwiązany i nie mamy większych powodów do obaw przez przestępcami.


Firma, jak donoszą informacje bardzo szybka dowiedziała się o tej usterce. Postanowiła rozwiązać problem tak szybko, jak się tylko da, aby nie narazić użytkowników na utratę danych. LastPass informuje, że usterka może się w przyszłości znowu pojawić – zabezpieczenia nie są zapewne tak mocne i skuteczne.

Kto w tych czasach ufa na 100% internetowym lub komputerowym przechowywaczom haseł? Ja osobiście mając konto w banku i posiadając różne ważne dane, hasła, numery itd osobiście wolę je zapisać na kartce papieru, niż w internetowych menedżerach. Metoda poprzez zapisanie danych na papierze jest o wiele bardziej bezpieczna – internetowi przestępny nam jej nie ukradną