MAC OS X 10.7 Lion już w czerwcu
Przez Admin Dnia 27 Mar, 2011 O 10:00 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

MAC OS X 10.7 o nazwie kodowej Lion już nie długo powinien osiągnąć status Golden Master co oznacza, że na jego premierę będziemy musieli poczekać nie dłużej niż 2 miesiące. Taką informację podaje serwis TechCrunch, który powołuje się na swoje zaufane źródła Apple.

Portal TechCrunch który powołując się na bliskie źródła Apple, opublikował informację o tym,  że firma Apple jest w trakcie wydania swojego najnowszego systemu operacyjnego MAC OS X 10.7 Lion w wersji Golden Master, czyli coś jak wersja RC.  Na finalną wersję systemu będziemy musieli poczekać kilka miesięcy a może nawet tygodni.

 

Skąd wiemy, że nastąpi to za kilka miesięcy/tygodni? Tu trzeba sobie przypomnieć, jak to było z poprzednimi wersjami Mac OS X. Od czasu kiedy Mac OS X Leopard otrzymał status Golden Master (połowa października 2007 roku) do jego premiery minęły zaledwie 2 tygodnie. Podobnie było z Snow Leoparde’m który potrzebował niecałych 3 tygodni by znaleźć się na półkach sklepowych, po tym jak uzyskał status GM.

O zmianach w MAC OS X 10.7 Lion możemy przeczytać TUTAJ. Miejmy nadzieję, że nowy system od Apple będzie godnym przeciwnikiem „Okienek”. Jak będzie? Przekonamy się w czerwcu podczas konferencji Worldwide Developers Conference, gdzie Apple wypuści z klatki swojego lwa!