Microsoft prezentuje Office 2013
Przez ciastoman Dnia 17 Lip, 2012 O 08:25 PM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Na wczorajszej konferencji prasowej w San Francisco Steve Ballmer poinformował, że pakiet Office 2013 wszedł w fazę Customer Preview. Całą prezentację na temat nowego MSO znajdziemy tutaj.

MSO 2013 będzie współpracował z usługą SkyDrive, gdzie będziemy mogli zapisywać własne pliki. Zawartość ta będzie dostępna na różnych platformach. SkyDrive będzie dostępny zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. W ramach abonamentu dostaniemy 60 minut na rozmowy Skype oraz dodatkową przestrzeń dyskową. Cena tej usługi nie jest jeszcze znana.

Nowy pakiet będzie posiadał wbudowaną obsługę technologi Yammer. Jest to agent który zapewni nam dostęp do wewnętrznej sieci społecznościowej. Znalazło się także miejsce na klienta Skype. Swoimi dokumentami będziemy mogli dzielić się poprzez SharePoint.

Office 2013 będzie kompatybilny ze starszymi systemami z rodziny Windows 7. Produkt przygotowywany jest głównie pod interfejs Metro. To zorientowane dotykowo środowisko graficzne będzie dostępne w Windows 8. Pierwszy pakiet biurowy Microsoftu powstał w 1989 roku i był dedykowany dla platformy Mac OS.

Dokładna data premiery jak i cennik nie jest jeszcze znany.

 

Źródło: www.tomshardware.com