Monstrum od Colorful – GeForce GTX 680 iGame Kudan nadciąga
Przez Dr.Agon Dnia 27 Mar, 2012 O 10:37 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Firma Colorful ponownie rzuca wyzwanie konkurencji. Szykuje bowiem nową kartę iGame Kudan, wyposażoną w procesor Nvidia GeForce GTX 680. Karty graficzne tej firmy robią wrażenie, zarówno pod względem wyglądu jak i rozmiarów.

Źródło: wccftech.com

Osoby zaznajomione z ofertą tej firmy wiedzą, że ich sprzęt przeznaczony jest dla najbardziej wymagających miłośników komputerów, którzy miłują się w podkręcaniu parametrów. Nowa karta ma posiadać modularny system chłodzenia, do którego będzie można dołączać dodatkowe radiatory. W zestawie wraz z kartą będzie można znaleźć również zestaw farb i pędzelków, które można użyć do wizualnego tuningu sprzętu. Wykorzystany przez Colorful GeForce to karta o konstrukcji niereferencyjnej, wyposażona w 8-fazową, cyfrową sekcję zasilania, w zestawie znajduje się również druga karta z czterema fazami, którą można podłączyć na rewersie karty graficznej. Na głównej płytce PCB znajduje się chip GK104 (28 nm), 2 GB pamięci GDDR5 (256 bit), ponadto model ten otrzymał dwa porty DVI oraz po jednym porcie DisplayPort oraz HDMI. Urządzenie posiada także przycisk służący do zmiany ustawień/resetowania BIOS-u karty graficznej. Nie podano jednak informacji dotyczących taktowania chipu graficznego oraz pamięci.

 

Źródło: wccftech.com

Największe wrażenie robi prawdopodobnie system chłodzenia, który zajmuje aż trzy sloty. Składa się z miedzianych ciepłowodów, trzech wentylatorów i aluminiowych radiatorów. Do zestawu dołączono dodatkowe radiatory z ciepłowodami, którymi będzie można całą konstrukcję dodatkowo „wzmocnić”.

Nowy GeForce GTX 680 iGame Kudan ma być fabrycznie podkręconym potworem, który nie został jednak doprowadzony do swoich granic swoich możliwości, pozostawiając pole do popisu potencjalnemu nabywcy. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy ten zestaw pojawi się w Europie, będzie go można znaleźć na pewno na azjatyckich rynkach.

Źródło: wccftech.com