Motorola Atrix – dwurdzeniowy telefon już 22 lutego
Przez Admin Dnia 18 Lut, 2011 O 11:11 AM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Firma Motorola ogłosiła datę premiery smartfona Atrix, który będzie pierwszym telefonem na rynku z dwurdzeniowym procesorem. Zaprezentowany na MWC 2011 robił wrażenie nie tylko wydajnością ale i możliwością podłączenia go do trzech stacji dokujących.

Firma Motorola zapowiedziała datę premiery swojego nowego smartfona Atrix. Premiera odbędzie się już 22 lutego. Od tego momentu będziemy mogli się przekonać jak szybki może być Android, który działa na dwurdzeniowym smartfonie.

Motorola Atrix wyposażona została w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 z taktowaniem 1Ghz na rdzeń, 1GB pamięci operacyjnej RAM, maksymalnie 48 GB  pamięci flash, 4 – calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 640 x 360 pikseli, 5-Mpx aparat z fleszem LED, kamerkę przednią do wideorozmów  oraz system operacyjny od Google – Android 2.2 Froyo.

Smartfon został pokazany na zakończonych niedawno targach Mobile World Congress 2011 i przykuł uwagę wielu tam obecnych. Warto wspomnieć, że telefon ten będzie pierwszym na rynku, który będzie posiadał dwurdzeniowy procesor na pokładzie.

Na bardzo ciekawy pomysł wpadał producent, umożliwiając nam dokupienie aż trzech stacji dokujących. Pierwsza, standardowa z trzema portami USB oraz złączem HDMI. Druga, stacja samochodowa która pozwoli nam na korzystanie z telefonu podczas podróży oraz trzecia stacja, która jest laptopem z możliwością podłączenia Atrixa, dzięki czemu z łatwością zsynchronizujemy dane z laptopa oraz podładujemy baterię.