Mozilla Firefox 4 dla Androida
Przez Admin Dnia 30 Mar, 2011 O 09:58 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Mozilla przedstawia wydanie przeglądarki Firefox 4 dla systemu AndroidFirefox oferuje intuicyjny interfejs, wyjątkowe możliwości personalizacji oraz obsługę nowoczesnych technologii sieciowych. Aby sprawić, by przeglądanie na urządzeniu przenośnym było łatwe i przyjemne, Firefox zapewnia bezproblemowy i bezpieczny dostęp do danych osobistych zarówno z komputera, jak i z komórki, włączając w to historię przeglądania, zakładki, otwarte karty, dane formularzy i hasła.

„Wydanie Firefoksa 4 na urządzenia mobilne to ogromny krok w kierunku dostępnego i łatwego w dostosowaniu Internetu, bez względu na to, gdzie użytkownicy się znajdują. Coraz więcej czasu spędzamy on-line, tak więc Firefox staje się zaufanym środowiskiem, zapewniając nowoczesny, intuicyjny i bezpieczny kontakt z siecią na urządzeniach desktopowych i mobilnych,” skomentował CEO Mozilli, Gary Kovacs.

  • Firefox dla urządzeń przenośnych pozwala użytkownikom korzystać z ulubionych możliwości Firefoksa w każdym miejscu oraz ogranicza konieczność pisania dzięki funkcjom takim jakprzeglądanie w kartach, zakładki, dodatki i synchronizacja. Dzięki nowemu, eleganckiemu wyglądowi, ukrywającemu przyciski przeglądarki, gdy nie są używane, użytkownicy mogą skupić się na odwiedzanych stronach. Synchronizacja (http://www.mozilla.com/pl/mobile/sync/) zapewnia bezproblemowy dostęp do historii przeglądania, zakładek, otwartych kart, danych formularzy i haseł na komputerach oraz urządzeniach przenośnych. Dzięki dodatkom (https://addons.mozilla.org/pl/mobile/?browse=featured) istnieją tysiące sposobów na dostosowanie funkcji i wyglądu mobilnego przeglądania sieci.


  • Firefox jest do trzech razy szybszy niż domyślna przeglądarka systemu Android. Znaczne ulepszenia w silniku JavaScriptu sprawiają, że wszystko jest w nim szybsze:  począwszy od szybkości ładowania stron, poprzez grafikę, aż do ogólnej wydajności.


  • Firefox dla urządzeń przenośnych zbudowany jest w oparciu o tę samą technologię, co wersja dla komputerów. Dzięki nowoczesnym technologiom sieciowym, jak HTML5, programiści mogą tworzyć bogate, interaktywne aplikacje i strony internetowe. Na witrynie Web O’ Wonder (https://demos.mozilla.org/pl/) można sprawdzić w jak niezwykle kreatywny sposób programiści są teraz w stanie wykorzystywać Sieć.


Firefox dostępny jest w Android Market (https://market.android.com/details?id=org.mozilla.firefox) oraz do pobrania (http://www.mozilla.com/m/) na urządzenia z systemem Maemo. Firefox w wersji mobilnej został wydany w ponad 10 wersjach językowych.

 

Informacja Prasowa