Mozilla wydaje nową wersję Firefoksa
Przez Admin Dnia 28 Wrz, 2011 O 10:14 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Mozilla, ogólnoświatowa organizacja non-profit, której celem jest uczynienie Sieci lepszym miejscem dla wszystkich, wydała dziś aktualizację przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac i Linux


  • Nowy Firefox bardziej efektywnie zarządza pamięcią, dzięki czemu przeglądanie Internetu jest jeszcze wygodniejsze. Otwieranie nowych kart, reakcja na klikanie poleceń w menu oraz przycisków na witrynach internetowych są zauważalnie szybsze. Zwiększona wydajność jest szczególnie widoczna przy wielu otwartych kartach oraz po wielu godzinach, a nawet dniach, surfowania po Sieci.


  • Nowy Firefox to także nowe narzędzia ułatwiające programistom tworzenie szybszych aplikacji.  Nowa wersja technologii Canvas z akceleracją sprzętową przyspiesza animacje HTML5 oraz gry w Firefoksie. Pozwoli to programistom na budowę bardziej innowacyjnych i interaktywnych aplikacji, jak np. Angry Birds czy Runfield.


  • Firefox wspiera też nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron WWW. Umożliwia to programistom pomiar czasu wczytywania stron oraz nawigacji na witrynach, w odniesieniu do prędkości łącza, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji pozwoli na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników.

Jednocześnie Mozilla wydaje nową wersję Firefoksa na Androida, który umożliwia twórcom witryn budowę płynnie działających aplikacji internetowych

  • Nowy Firefox na Androida wspiera API, które pomogą programistom budować bogate, innowacyjne strony i aplikacje internetowe. WebSockets API przyspiesza komunikację pomiędzy Firefoksem, a serwerami sieciowymi, co ułatwi programistom budowanie bardziej dynamicznych aplikacji sieciowych, takich jak komunikatory internetowe oraz interaktywne gry w technologii HTML5, jak np. Angry Birds.


  • Ponadto Firefox na Androida dodaje popularne funkcje, które pozwalają szybciej surfować po mobilnej Sieci. Użytkownicy mogą teraz skopiować tekst ze strony i wkleić go do e-maili, formularzy stron oraz aplikacji, które wykraczają poza ramy przeglądarki, jak np. wiadomości SMS. Firefox na Androida automatycznie wykrywa język urządzenia, dzięki czemu użytkownicy mogą natychmiast przeglądać Sieć w wybranym przez siebie języku.


Najnowszą wersję Firefoksa na Androida można pobrać z Android Marketu. Użytkownicy z zainstalowaną poprzednią wersją, otrzymają powiadomienie o możliwości aktualizacji do najnowszej wersji.

Więcej informacji: