MWC 2011 – Czyli co nowego cz. 2
Przez Admin Dnia 15 Lut, 2011 O 01:36 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Na targach nie  zabrakło również firmy Microsoft, która zaprezentowała swój najnowszy system Windows Phone 7 oraz firmy Nokia, która nie tak dawno nawiązała współpracę z Microsoftem. Nokia przekazała informację o wypuszczeniu pierwszego telefonu z WP7 na rynek mobilny.


Wspólpraca między Nokią a Microsoftem to przede wszystkim wdrążenie systemu Windows Phone 7 do smartfonów produkowanych przez fińskiego producenta. Pierwszy telefon Nokii z WP 7 ma zadebiutować jeszcze w tym roku, natomiast większa ilość takich telefonów ma być dostępna dopiero w przyszłym roku. Gigant z Redmond zaprezentował na targach MWC 2011 nowe mozliwości jakie otwiera przed nami system Windows Phone 7. Główną zmianą w systemie jest wprowadzenie funkcji schowka. Ubytek ten odczuli posiadacze urządzeń ze starszymi wersjami tego systemu. Nowa aktualizacja wprowadzająca tą funkcje zostanie udostępniona do pobrania w Dzień Kobiet (dla przypomnienia 8 marca).

Kolejną zmianą w systemie będzie wprowadzenie wielozadaniowości. Działanie usług w tle było możliwe, lecz system nie posiadał pełnej obsługi miltitaskingu co odczuli posiadacze aplikacji stworzonych przez firmy trzecie. System oprócz integracji z Facebookiem oraz Windows Live będzie teraz posiadał także integrację z serwisem Twitter. Sprzętową akcelerację ma obsługwać najnowsza przeglądarka od Microsoftu czyli Internet Exproler 9, który ma przez to być jeszcze wydajniejszy. Ostatnią ważną zmianą ma być wprowadzenie obsługi plików Office poprzez usługę SkyDrive.  Według Ballmera, czyli człowieka odpowiedzialnego za Windows Phone 7, aktualizacja systemu do wersji 7, będzie dostępna w czerwcu bieżącego roku. Zachęcamy także do oglądnięcia poniższych materiałów na których, przedstawiona zaostała integracja WP7 z kontrolerem Kinetic oraz wielozadaniowość.

Jak widzimy, pierwszy dzień tarów to nie tylko dzień tabletów i smartfonów ale także oprogramowania dla urządzeń mobilnych. Konkurent dla Androida robi się coraz groźniejszy lecz prawdziwa walka rozpocznie się gdy system Windows Phone 7 będzie dostępny na większej ilości urządzeń.