Nowa bateria dla Galaxy S III – 3000 mAh
Przez Michał Deptuch Dnia 25 Gru, 2012 O 02:02 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 komentarze

Nowy Samsung Galaxy S III zrobił ostatnio niezłą furorę na rynku smartfonów. Jedynie co mnie zdziwiło to słaba bateria Li-Ion 2100 mAh. Porównując do innych modeli tego producenta jak np. Galaxy Note II, który wyposażony jest w baterię 3100 mAh, to nie jest zadowalający wynik. Trudno porównywać do siebie te dwa telefony, ponieważ mają różne specyfikacje, ale według mnie Galaxy S III powinien mieć na pewno lepszą baterię jak tylko 2100 mAh.

Na szczęście Samsung postanowił wprowadzić do sprzedaży nową baterię specjalnie do Galaxy S III. Będzie ona większa od starej – wyposażona w akumulator o pojemności 3000 mAh. Ma ona obsługiwać NFC i znacznie poprawić czas pracy telefonu. Kosztować ma około 200 zł.

Ostatnio przeglądając oferty na Allegro znalazłem nawet baterię o pojemności nawet 4200 mAh. Nie wiem co o tym myśleć, bo szczerze przyznam, że nigdy nie testowałem takiej. Nie jest to oryginalna bateria od Samsunga, więc uważam że wcale dłużej nie będzie działać od oryginalnej. Dla przykładu powiem, że taka podróbka kosztuje około 150 zł.