Nowa bateria dla Galaxy S III – 3000 mAh
Przez Michał Deptuch Dnia 25 Gru, 2012 O 02:02 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

Nowy Samsung Galaxy S III zrobił ostatnio niezłą furorę na rynku smartfonów. Jedynie co mnie zdziwiło to słaba bateria Li-Ion 2100 mAh. Porównując do innych modeli tego producenta jak np. Galaxy Note II, który wyposażony jest w baterię 3100 mAh, to nie jest zadowalający wynik. Trudno porównywać do siebie te dwa telefony, ponieważ mają różne specyfikacje, ale według mnie Galaxy S III powinien mieć na pewno lepszą baterię jak tylko 2100 mAh.

Na szczęście Samsung postanowił wprowadzić do sprzedaży nową baterię specjalnie do Galaxy S III. Będzie ona większa od starej – wyposażona w akumulator o pojemności 3000 mAh. Ma ona obsługiwać NFC i znacznie poprawić czas pracy telefonu. Kosztować ma około 200 zł.

Ostatnio przeglądając oferty na Allegro znalazłem nawet baterię o pojemności nawet 4200 mAh. Nie wiem co o tym myśleć, bo szczerze przyznam, że nigdy nie testowałem takiej. Nie jest to oryginalna bateria od Samsunga, więc uważam że wcale dłużej nie będzie działać od oryginalnej. Dla przykładu powiem, że taka podróbka kosztuje około 150 zł. 

  • zenek

    „znalazłem nawet baterię o pojemności nawet 4200 mAh. Nie wiem co o tym myśleć, bo szczerze przyznam, że nigdy nie testowałem takiej……więc uważam że wcale dłużej nie będzie działać od oryginalnej” Skoro nie testowałeś to po co się wypowiadasz fachowcu z Bożej łaski ? Tak się składa, że ja mam taką chińską baterię 3500mAh zainstalowaną w LG Black i ona istotnie ma ponad 2 razy większa pojemność od oryginalnej. Inną sprawą jest, że grubość i ciężar telefonu sa nie do zaakceptowania.

    • Jacus

       na tak…zenek to zenek i musial obrazic. Trudno jest pisac tylko o tym co posiadamy (zenek tez ma tylko LG a nie Samsunga).Bateria chineczka to rzeczywiscie dobre rozwiazanie ale tylko na krotki czas. Juz po miesiacu stracilem ok. 20% czasu jej dzialania, co bedzie dalej? W moim S3 wydluzyla ona dzialanie o zaledwie 2,5 godziny i jest przeciez ponad 2 razy ciezsza i wieksza. Ma Pan racje sugerujac ze ma wiecej sensu poczekac i kupic oryginalna baterie ale czy ona tez bedzie „wystawac” z telefonu?