Nowa seria ultraszybkich dysków SSD firmy Samsung
Przez Grzechu Dnia 27 Wrz, 2012 O 10:58 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Od połowy października na całym świecie dostępna będzie nowa seria szybkich i energooszczędnych dysków SSD przeznaczonych do komputerów osobistych, które obsługują interfejs SATA 3 z szybkością do 6 gigabitów na sekundę (GB/s).

Wyjątkowa wydajność dysków SSD Samsunga jest zasługą kontrolera MDX, który zapewnia dużą przepustowość i niezawodność. Nowe dyski będą dostępne w dwóch wersjach. Jedna jest przeznaczona do zastosowań ogólnych, a druga, o nazwie „PRO”, dla użytkowników zaawansowanych. Dyski 840 PRO obsługują 100 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) w przypadku swobodnego odczytu i 90 000 IOPS w przypadku swobodnego zapisu. Test porównawczy wykazał trzykrotny wzrost ogólnej wydajności systemu po zastąpieniu tradycyjnego dysku twardego nośnikiem Samsung SSD 840 PRO.

Nowe dyski po raz pierwszy zaprezentowano na Kongresie Samsung SSD Global Summit w Seulu. Wzięło w nim udział około 70 przedstawicieli prasy technologicznej i popularnych blogerów z całego świata. UnSoo Kim, wiceprezes zespołu ds. marketingu produktów pamięciowych w Samsung Electronics, powiedział: „Seria Samsung 840 SSD to znaczny postęp w dziedzinie pamięci masowej do notebooków. Jako pionier technologiczny Samsung wyznacza nowe standardy wydajności stacji SSD i przyczynia się do zwiększenia grona użytkowników, którzy mogą korzystać z tych niezwykle szybkich urządzeń”.