Nowe bezdotykowe odtwarzacze Blu-Ray od Panasonic
Przez Artus2007 Dnia 25 Kwi, 2011 O 11:53 AM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Panasonic właśnie wprowadził na polski rynek zupełnie nowe odtwarzacze Blu-Ray, które wyposażone zostały w…panel bezdotykowy! Na czym to polega? Dokładnie chodzi o to, że będziemy mieli możliwość np umieścić płytę z muzyką czy filmem w napędzie odtwarzacza bez użycia pilota czy przycisku otwarcia napędu znajdującego się bezpośrednio na obudowie urządzenia. Wystarczy, że zbliżymy rękę do urządzenia, a napęd sam się wysunie.

Panasonic DMP-BDT310 [przód] (rys.1)

Panasonic DMP-BDT310 [tył] (rys.2)

 

Firma wyprodukowała dwa modele takich odtwarzaczy. Są to kolejno DMP-BDT310 i DMP-BDT110. Oba te modele obsługują standard 3D. Panasonic nie zapomniał też o swoich klientach, którzy nie lubią lub po prostu nie chcą mieć nic wspólnego z 3D i wypuścił dla nich odtwarzacz DMP-BD75. Wszystkie odtwarzacze posiadają bezdotykowy panel przedni. Podsumowując, do sprzedaży trafiły dwa modele obsługujące 3D i jeden, który nie obsługuje tej platformy.


Panasonic DMP-BDT110[przód] (rys.3)

Panasonic DMP-BDT110[tył] (rys.4)

 

Urządzenia posiadają przede wszystkim mniejsze i bardziej wygórowane rozmiary – są o wiele bardziej węższe. Co ciekawe zużywają one do 10 W energii, co daje większą oszczędność – są więc bardziej oszczędne. Dodatkowo wprowadzono wiele poprawek i naprawiono niektóre błędy np został przyspieszony czas wczytywania się płyt Blu-Ray – teraz wczytywanie danych trwa od kliku do kilkunastu sekund, zamiast kilka minut.


Panasonic DMP-BD75 [przód] (rys.5)

Panasonic DMP-BD75 [tył] (rys.6)

Przedstawione urządzenia z pewnością osiągną sukces i trafią do czołówki najpopularniejszych odtwarzaczy. Są one z pewnością godne uwagi – zwłaszcza przykuć uwagę powinien bezdotykowy panel. Ceny urządzeń, jak na razie nie są nam znane.

 

Źródło: Panasonic