Nowe logo Microsoftu
Przez Admin Dnia 27 Sie, 2012 O 12:10 PM | Kategorie NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Przed wydaniem nowego systemu Windows 8, Microsoft postanowił zaktualizować swój firmowy branding. Nowe logo nawiązuje jednak do czegoś, co mogą pamiętać starsi użytkownicy aplikacji tej firmy.

Nowe logo składa się z czterech kwadratów – pomarańczowego, zielonego, niebieskiego i żółtego – układających się w symbol okna. Młodsi użytkownicy mogą uznać, że nowy branding nawiązuje do interfejsu Metro, który jest wizytówką Windows 8. Okazuje się jednak, że inspiracja jest zupełnie inna.

Uważni obserwatorzy zauważą od razu, że właściwie symbol ten nie tylko nie jest nowy, a nawet jest po prostu czymś w rodzaju autoplagiatu! Już w 1995 roku używano dokładnie takiego samego symbolu, z tymi samymi kolorami, w materiałach reklamowych Windowsa.

Tuż przed wydaniem systemu operacyjnego Windows’95 zdecydowano się jednak na zmianę oficjalnego logotypu na słynne falujące okienka. Teraz jednak specjaliści od brandingu najwyraźniej odkurzyli stary pomysł i dopasowali do nowej strategii wizualnej Microsoftu.

Źródlo: Sweclockers.com

Rafał Chojnacki