Nowe szybkie karty SDHC firmy Verbatim
Przez Admin Dnia 16 Cze, 2011 O 01:35 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Nowe karty SDHC Class 10 firmy Verbatim zapewniają minimalną szybkość przesyłania danych na poziomie 10 MB/s. Duża prędkość i ogromna pojemność sprawiają, że są one idealne do zastosowania w kamerach i aparatach cyfrowych oraz innych urządzeniach wykorzystujących karty SDHC, takich jak telefon komórkowy, GPS, palmtop czy odtwarzacz MP3. Dostępne pojemności kart SDHC – zarówno w formacie standardowym, jak i mikro – mieszczą się w zakresie od 4 do 32 GB. Karty są już dostępne w sklepach w cenach: 36 zł (SDHC 4 GB), 54 zł (SDHC 8 GB), 109 zł (SDHC 16 GB), 211 zł  (SDHC 32 GB), 34 zł (microSDHC 4 GB), 53 zł (microSDHC 8 GB), 99 zł (microSDHC 16 GB), 189 zł (microSDHC 32 GB.


 

  • Ogromna prędkość odczytywania i zapisywania danych- minimum 10 MB/s
  • Pojemność od 4 do 32 GB
  • Format standardowy i mikro

 

Karty SD są przeznaczone do użycia w zgodnych z tym formatem aparatach cyfrowych, przenośnych odtwarzaczach muzycznych, kamerach, smartfonach, komputerach i innych urządzeniach. Wzrost popularności nagrań wideo i zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz rozwiązań mobilnych stwarza zapotrzebowanie na urządzenia magazynujące o coraz większej pojemności i prędkości przesyłania danych. Dlatego też karty SDHC gwarantują stałą, minimalną – a nie maksymalną – prędkość przesyłania danych. Zaletą kart jest minimalna prędkość na poziomie 10 MB/s oraz fakt, że korzystają
z systemu plików FAT32, który przeznaczony jest do zastosowań wymagających dużej pojemności. Dzięki temu świetnie nadają się do zapisywania nagrań wideo w wysokiej rozdzielczości. Karty SDHC firmy Verbatim są w pełni zgodne ze wszystkimi standardami kart pamięci SD. Dzięki funkcji zabezpieczającej zapobiegają one przed nieumyślnym usunięciem danych. Karty SDHC wyglądają podobnie jak karty SD, ale nie nadają się do stosowania w urządzeniach-hostach SD niezgodnych
z SDA Specifications Version 2.0.

 

Karta microSDHC do telefonów komórkowych

Wraz ze standardową kartą SDHC Verbatim wprowadza wersję mikro. Jest
to obecnie najmniejsza karta pamięci na rynku, zaprojektowana z myślą o telefonach komórkowych. Cechuje się niskim poborem energii i umożliwia dłuższą pracę telefonu komórkowego i innych urządzeń. Lista obsługiwanych urządzeń stale się powiększa, a przy użyciu przejściówki karta Verbatim microSDHC współpracuje także ze wszystkimi urządzeniami posiadającymi gniazdo SDHC.


„Dzięki najnowszym kartom SDHC Class 10 w formacie standardowym i mikro, firma Verbatim rozbudowuje swoją ofertę, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na karty zapewniające dużą pojemność i krótki czas przesyłania danych”, komentuje Hans Christoph Kaiser, dyrektor ds. rozwoju pamięci Flash i USB firmy Verbatim na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Oferujemy wysokiej klasy karty pamięci Flash w dwóch różnych formatach i pojemnościach od 4 do 32 GB, dzięki czemu każdy może znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie”.

Informacja Prasowa