Nowe tablety od HTC z Windows RT
Przez Michał Deptuch Dnia 3 Sty, 2013 O 12:09 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Według ostatnich pogłosek HTC ma powrócić na rynek tabletów. Pomimo ostatniej porażki firma nie poddała się i w planach są nowe urządzenia z systemem Windows RT o przekątnych 7 i 12 cali.

Ostatni tablet firmy HTC okazał się kompletną klapą. Mowa oczywiście o HTC Flyer – siedmiocalowy tablet z systemem Android zupełnie nie pasował użytkownikom. Dodatkowo wielkim minusem była cena, która nie ściągnęła tłumów do sklepu. Trudno się dziwić, skoro za podobną cenę mogliśmy dostać o wiele lepszy sprzęt.

Na portalu Blomberg.com wyczytaliśmy, że HTC w przyszłym roku wprowadzi do sprzedaży dwa tablety, które napędzane będą przez Windows RT. Wyposażone w ekran o przekątnej 7 i 12 cali, które mogą również wykonywać połączenia telefoniczne, chociaż nie wiadomo jeszcze za pomocą jakich sieci. Wyposażone będą w procesory ARM od firmy Qualcomm.

Niestety nie znane są inne informacje, lecz śmiało można powiedzieć, że nowe tablety od HTC mogą okazać się dobrą konkurencją dla innych tabletów. Pamiętam dokładnie, że jeszcze jakiś czas temu HTC zostało odrzucone przez firmę Microsoft, aby stworzyć wspólnie tablety z Windows RT.

Premiera odbyć ma się w trzecim kwartale 2013 roku.

Źródło: Bloomberg