Nowy gadżet odliczający dni do końca Windows XP
Przez Artus2007 Dnia 22 Kwi, 2011 O 11:06 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 2 komentarze

Firma Microsoft udostępniła nowy gadżet, który informuje o…no właśnie – gadżet odlicza czas do zakończenia wsparcia dla systemu Windows XP. Tylko jeden fakt jest zastanawiający – dlaczego gadżet jest dostępny tylko dla posiadaczy Windows Vista i 7, a nie dla posiadaczy XP? Przecież to oni są informowani o końcu wsparcia systemu. Microsoft informuje, że wsparcie dla XP zostanie zakończone w kwietniu 2014 roku.

Nowy dodatek jest udostępniany za darmo. Jest to nic innego, jak boczny basek w systemie, który informuje o ilości dni pozostałych do „śmierci” XP. Szkoda, że gadżet nie współpracuje z Windows XP – po jakiego grzyba dodatek ten jest potrzebny posiadaczom nowszych systemów, skoro i tak zrezygnowali oni z XP?
Aby w pełni korzystać z dodatku informującego o ilości pozostałych dni życia XP należy przejść test legalności systemu operacyjnego. Czyli dla pirackich systemów gadżet nie jest dostępny.

Microsoft informuje jednak, że po 8 kwietnia 2014 roku z aktualizacji systemu Windows XP nadal będą mogli korzystać niektórzy jego posiadacze. Mowa tu o firmach, które będą dysponowały pakietem wsparcie dla systemu. Pakiet musi być pełny i rozszerzony – informuje Microsoft.
Co prawda po 8 kwietnia 2014 korzystanie z XP nadal będzie możliwe, lecz żadne łatki ani poprawki dla zwykłych posiadaczy systemu nie będą już dostępne. Czyżby przyszła pora na przesiadkę?

 

Źródło: Microsoft