Nowy Sony VAIO Z wkrótce w Polsce
Przez Admin Dnia 19 Lip, 2011 O 11:15 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Na koniec lipca Sony planuje europejską premierę najnowszego modelu ultra-mobilnego subnotebooka VAIO Z. Wraz z ważącym niecałe 1,2 kg laptopem w polskich sklepach pojawi się także stacja dokująca z kartą graficzną dla graczy i napędem Blue-Ray.

Najnowszy model VAIO serii Z został wyposażony w rozwiązania odpowiadające segmentowi business-class, w którym plasuje się produkt. Ten mini laptop dysponuje procesorem Intel® Core™ i7 2620M 2,7 GHz ze zintegrowaną grafiką Intel HD 3000, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SDD o pojemności 256 GB. VAIO Z posiada niwelujący odblaski
13-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości 1600 x 900 pikseli z możliwością rozszerzenia do 1920 x 1080 Full HD. Jednak to, co wyróżnia go spośród innych notebooków o podobnych parametrach, to niewielkie wymiary i waga urządzenia: tylko 16,65 mm grubości i 1,18 kg wagi.

Nową wersję VAIO Z będzie można nabyć ze stacją dokującą Power Media Dock, mająca uzupełniać lekki komputer przenośny, tworząc wszechstronną stację roboczą.

Stacja Power Media Dock to nowe rozwiązanie, delegujące na zewnątrz ultra-cienkiego laptopa parametry, które nie są konieczne podczas mobilnego korzystania z komputera. Dzięki temu uzyskano bardzo lekki subnotebook, który po podłączeniu do stacji zamienia się w wydajny komputer multimedialny. Power Media Dock została wyposażona w mocną kartę graficzną AMD Radeon HD 6650M z 1 GB pamięci RAM, napęd Blu-ray Disc™ a także dodatkowe porty USB 3.0 – mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

Standardowa bateria notebooka VAIO Z pozwala na pracę do 7 godzin bez zasilania sieciowego. W ofercie Sony znajduje się także dodatkowa bateria w formie podkładki montowanej pod spodem komputera, która wydłuża ten czas aż dwukrotnie. Laptop zawiera 64-bitowy system operacyjny Windows Professional 7, wyjście HDMI™, porty USB 3.0 oraz kamerę internetową z przetwornikiem Exmor™. Obudowa wykonana jest z włókna węglowego, które sprawia, że nawet tak cienkie urządzenie, staje się niezwykle odporne na zarysowania i uszkodzenia.

Sony VAIO serii Z to oferta dla profesjonalistów, wymagających sprzętu najwyższej klasy. Cena zestawu, notebook plus stacja dokująca, w Polsce będzie wynosić ponad 8 000 zł. Klienci planujący zakup samego laptopa muszą się przygotować na wydatek rzędu 6 500 zł.

 

Informacja Prasowa