O Facebooku znów głośno..
Przez Maaciek Dnia 27 Lut, 2012 O 11:55 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

W Menlo Park(a dokładnie w siedzibie Facebooka) znów się nie przelewa, a może i przelewa oczernieniami w stronę portalu.. O co dokładnie chodzi? Brytyjska gazeta „The Sunday Times”, twierdzi, że pracownicy Facebooka posiadają możliwość przeglądania naszych SMS-ów.. Przesadziłem, nie wszystkich, lecz tych, którzy zainstalowali najnowszą wersję mobilnego serwisu.  Nietrudno się domyślić, że jeden z najgorzej ubranych miliarderów zaprzecza temu.

Problemy z prywatnością internetowy gigant miał już ogrom. Brytyjczycy wyniuchali następny, twierdzą oni, że osoby pracujące w siedzibie z Menlo Park czytają SMS-y użytkowników, wykorzystują do tego nową wersję serwisu dla Androida.

Pogłoski niosą za sobą, także echo. Według „The Sunday Times”  Facebook miał przyznać się do takiej możliwości i do tego, że ‚esemesy’ czytano podczas testowania nowej funkcji. Ciekawe.. My w to oczywiście wątpimy :)

Patrząc z drugiej strony, podczas instalacji mobilnej aplikacji, użytkownik daje uprawnienia związane z obsługą SMS-ów. Przedstawiciele giganta mówią o tym, jako przyszłość, związaną z usługami.

Facebook twierdzi, że brytyjska gazeta wymyśla, a czytanie SMS-ów przez nich, to totalna bzdura. Patrząc, nie patrząc faktem jest to, że aby aplikacja działa, musimy zgodzić się na przekazanie odpowiednich uprawnień.

3/4 użytkowników serwisu bez namysłu przekaże takie uprawnienia Facebookowi nie patrząc na konsekwencję. Na szczęście, są wśród nas osoby, które uświadomią sobie, jakim zagrożeniem jest podawanie naszych prywatnych danych..