OCZ Synapse Cache SSD już w Polsce!
Przez Admin Dnia 31 Paź, 2011 O 09:54 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Już lada dzień w polskich sklepach masowo zaczną się pojawiać dyski OCZ Synapse Cache – urządzenia, które są w stanie w znaczący sposób przyspieszyć działanie komputera poprzez w pełni automatyczne przenoszenie najczęściej używanych danych na dysk SSD.

OCZ Synapse Cache kopiuje najczęściej używane dane ze standardowego dysku HDD do pamięci SSD, co owocuje kilkukrotnym zwiększeniem wydajności odczytu/zapisu danych. Przesyłanie plików odbywa się pod kontrolą uruchomionej w tle aplikacji Dataplex™, dzięki której użytkownik nie musi się przejmować ręcznym przenoszeniem danych – program sam wybiera te pliki, które są najczęściej wykorzystywane i przenosi je do zdecydowanie szybszej pamięci SSD.
OCZ Synapse Cache dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych – 64 i 128 GB. Parametry dysku to 550 MB/s dla odczytu oraz 510 MB/s (490 w przypadku wersji 64 GB) dla zapisu danych. Ilość operacji wejścia/wyjścia na sekundę wynosi 75 000 (IOPS 4 kB). Urządzenia są kompatybilne z interfejsem SATA III (także z wcześniejszymi) oraz systemami Windows 7 32 i 64 bit. Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją.