Odtwarzacz MP3 Iriver T9 –Uzasadniona reakcja na ruch
Przez Admin Dnia 21 Cze, 2011 O 11:25 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Jeszcze w czerwcu do sprzedaży trafi nowe urządzenie pod marką Iriver. Tym samym producent wprowadza kilka innowacji, które okarzą się na pewno dla wielu z Nas praktycznym i użytecznym dodatkiem.


Brzmienie, Wygoda, Praktyka, Sport i Innowacja. Tak można w skrócie określić model Iriver T9. Ten kompaktowy odtwarzacz plików muzycznych, zamknięty w aluminiowej obudowie dzięki wykorzystaniu zalet sensorów ruchowych, oferuje użytkownikowi cały szereg ciekawych funkcjonalności.

Całkowitą nowością jest możliwość zmiany utworów, przejścia w tryb radia lub nagrywania poprzez szybki ruch ręki tzw. shake (czyt. szejk) lub poprzez szybkie odwrócenie odtwarzacza. To idealna funkcja jeżeli jesteśmy w ruchu i chcemy dokonać zmian bez wykorzystywania przycisków i patrzenia w ekran. Ten komfort użytkowania sprawdza się w wielu sytuacjach i po krótkim czasie staje się niemal nieodzownym elementem.

Dla aktywnych mamy zaawansowane funkcje fitness, które pomogą Nam sprawnie przeprowadzić własny trening a także zarządzać w odpowiedni sposób treningami aby nie wypaść z wprawy czy też polepszyć swoje wyniki. Do dyspozycji mamy trzy tryby: biegania, chodzenia i jazdy na rowerze. Czujnik przeciążenia podczas treningu pokaże nam przede wszystkim ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, ilość wykonanych kroków itp
Ten praktyczny dodatek zdobędzie zapewne uznanie wśród ludzi aktywnie uprawiających sporty. Do playera będzie można dokupić wygodną opaskę, która na pewno przyda się podczas wszelakich aktywności ruchowych..

Urządzenie ma wysuwany slot USB, które pozwala na błyskawiczne podłączenie go do komputera i bezpośrednią wymianę plików metodą drag&drop. Użytkownik może przechowywać różne pliki i tworzyć własne foldery.

Naturalnie producent zadbał o jakość brzmienia i tutaj należy również pochwalić za wykorzystanie wzmacniacza o większych możliwościach potrafiącym napędzić niejedne, bardziej wymagające słuchawki. To na pewno ucieszy użytkowników droższych modeli słuchawek. Ale moc to nie wszystko. Do dyspozycji mamy szereg ustawień brzmieniowych zarówno tych fabrycznych jak i usera. I tym razem znajdziemy również kilka ciekawostek.

Ceny detaliczne urządzeń ustalono na odpowiednio: 2GB – 199zl, 4GB – 249zl
Produkt dostępny będzie w kilku wariacjach kolorystycznych.

Dane Techniczne:

 

Model iriver T9
Dostępne wersje pojemności
Dostępne kolory obudowy
2GB/4GB
Black/Silver/Brown/Pink
Ogólne Czas odtwarzania muzyki do 24 godz.
Interfejs
G-sensor (akcelerometr)
Fitness Mode
Wbudowany mikrofon
USB 2.0
Tak
Tak
Tak
Wyświetlacz Główny wyświetlacz 1″ mono OLED, 64×128 pikseli
Zasilanie Zasilacz Ładowanie poprzez USB
FM Tuner Zakres częstotliwości 87,5MHz ~ 108MHz
Antena
Pamięć stacji
Nagrywanie FM
Antena w przewodzie słuchawkowym
Tak
Tak
Audio wsparcie Obsługiwane rodzaje plików MP3, WMA, WAV, ASF, FLAC, APE
O/S Windows Windows 2000/XP/Vista/7


 

Dystrybutorem marki iriver jest MIP (Multimedia Intelligent Products), Informacja Prasowa