Odtwarzacz muzyczny IRIVER E40 – compact music player
Przez Admin Dnia 4 Lis, 2011 O 03:00 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Z końcem roku producent wypuścił model kompaktowego odtwarzacza plików muzycznych FLAC, MP3, Vorbis, który zastąpi dotychczas produkowany I nagrodzony nagrodą „Design za 1 euro” model Iriver E30.

Iriver E40 nawiązuje do swojego poprzednika, ale producent poczynił kilka zmian aby dostarczyć produkt jeszcze bardziej dopracowany. Zadbano o to aby zapewnić użytkownikowi jeszcze lepsze wrażenia wizualno dotykowe. E40 jest teraz dużo cieńszy przy jednoczesnym zwiększeniu ekranu LCD do 2cali. Kształt jest też zdecydowanie bardziej opływowy a materiał, z którego wykonano obudowę to specjalne włókna plastiku, który oprócz atrakcyjnego wyglądu jest odporny na pęknięcia spowodowane upadkiem czy też dużym naciskiem.

W odtwarzaczu zaszło jednak dużo więcej zmian softwarowych. Pierwszy rzut oka i widać nowo zaprojektowane menu, które tylko uprzyjemnia nawigację. Nawigacja jest banalna i odbywa się poprzez panel dotykowy umieszczony w obudowie. Przechodzenie do najważniejszych funkcji jest teraz dużo szybsze dzięki szybkiemu dostępowi do podstawowych funkcji z każdego miejsca w menu. Producent poszedł dużo dalej tak aby użytkownik mógł korzystać z gromadzonych na playerze plików muzycznych w sposób dla siebie najbardziej wygodny. Łatwo sprawdzić co będzie odtwarzacze jako następne czy poprzednie, łatwe tworzenie własnych playlist on the fly i wiele innych tak aby konieczność podłączenia urządzenia do PC wiązała się jedynie ze skopiowaniem nowych rzeczy na urządzenie.

W urządzeniu poprawiono również nieznacznie jakość audio oraz dyktafonu dodając jednocześnie prawie 40 ustawień EQ dla wygody użytkownika. Oczywiście można tworzyć również własne ustawienia EQ, ale te które już są dostępne w pełni powinny zaspokoić większość słuchaczy.

Iriver E40 podobnie jak model E30 ma imponujący osiąg czasu pracy, który wynosi 52h ciągłego odtwarzania plików audio. Model będzie dostępny w Polsce już w listopadzie w białej, czarnej i różowej wersji kolorystycznej.

Cena za model z pamięcią 4Gb to 274zl, natomiast za model z pamięcią 8GB –339zl.

Specyfikacja E40:

Model

iriver E40

Dostępne wersje pojemności
Dostępne kolory

2GB/4GB/8GB*
Black, White, Peach Coral

Ogólne

Czas odtwarzania

do 50 godzin (audio), 5 godzin (wideo)

Interfejs

USB 2.0

Equalizer

30 ustawień fabrycznych

Wymiary

93,5 mm x 46 mm x 9 mm

Waga

? g

Wyświetlacz

Główny wyświetlacz

2 cale QCIF LCD, 176 x 220 pikseli, 262 tys kolorów

Zasilanie

Zasilacz

zasilacz sieciowy (opcjonalnie) / ładowanie poprzez USB

Akumulator

wbudowany akumulator litowo-polimerowy

Audio

Zakres częstotliwości

20Hz~20kHz

Kanały
Wbudowane głośniki
Dyktafon cyfrowy

stereo (L+R)
brak
tak (wbudowany mikrofon)

Tuner FM

Zakres częstotliwości

76,0MHz ~ 108MHz

S/N Ratio

50dB

Antena
Pamięć stacji
Nagrywanie FM

antena w przewodzie słuchawkowym
tak
tak

Audio wsparcie

Obsługiwane rodzaje plików

MP3, WMA, WAV, FLAC, APE

Bitrate

MP3: 8Kbps ~ 320Kbps / WMA: 40 ~ 384Kbps / FLAC : 0 ~ 8

Tag

Multimedia
wsparcie

Obsługiwane rodzaje plików wideo
Obsługiwane rodzaje plików graficznych

SMV (M-JPEG)

JPG, BMP

O/S

Windows

Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Window7 (32bit / 64bit)


  • www.pcsh.pl

    Dzieki za newsa:) akurat mi się coś pierdzieli mój cowon i7 po 5 latach użytkowania i szukam coś co ma masakrycznie długa wytrzyma na baterii + dobrą jakość dźwięku