Oficjalna prezentacja Androida 3.0 Honeycomb!
Przez Admin Dnia 3 Lut, 2011 O 10:34 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Google, na której został zaprezentowany system operacyjny Google Android 3.0 Honeycomb. Jednogłośnie, można powiedzieć, że Android 3.0 zapoczątkował erę tabletów.

Jest to najlepszy system operacyjny na urządzenia mobilne jaki do tej pory stworzono. Firmy które tworzą systemy dla takich urządzeń mają poważnego konkurenta. Dotychczasowy lider, system iOS dużo stracił przez Androida. Jego udziały zmalały aż do 73 % w czwartym kwartale, chodź w trzecim wynosiły jeszcze 95%. System Google w czwartym kwartale ubiegłego roku zyskał 22% udziałów na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych co jest rekordowym wynikiem. Wczorajsza prezentacja, szczegółowo opisała zalety systemu. O najważniejszych funkcjach mogliśmy już przeczytać w wcześniejszych wpisach, lecz nie obejmowały one wszystkich jego zalet.

Warto dodać kilka rzeczy, które są istotnymi zmianami jeżeli chodzi o przystosowanie systemu dla tabletów. Pierwszą z nich jest przystosowanie systemu do większych rozmiarów ekranu. Pozwala to na uzyskanie większego komfortu pracy oraz daje to większe możliwości. Kolejną sprawą jest zastosowanie graficznego menadżera wielozadaniowości i aplikacji. Pozwala to na łatwe i wygodne przełączanie się między aktualnie używanymi aplikacjami.

Warto zwrócić także uwagę na aplikację CNN, którą mogliśmy zobaczyć podczas pokazu. Aplikacja pozwala nam na czytanie newsów, oglądanie materiałów wideo na żywo czy udostępniania własnych treści tj. zdjęcia czy wideo. CNN w pełni wykorzystuje możliwości systemu. Nie bez powodu, aplikacja ta została zaprezentowana, gdyż pokazuje ona jakie możliwości daje nam Honeycomb.

Poprzednie systemy nie były tak dopracowane pod względem pracy na tabletach. Android 3.0 Honeycomb został pod tym kątem udoskonalony co czyni go niewątpliwie najlepszym z wszystkich dostępnych systemów mobilnych. Google wykonało świetną robotę, dzięki temu gigantowi, tablety będą jeszcze lepsze co pozwoli im na szybsze zastąpienie komputerów i laptopów.

Zapraszamy do oglądnięcia całej konferencji prasowej. Warto skorzystać z funkcji tworzenia i tłumaczenia napisów gdy nie do końca rozumiemy język angielski.