Okazuje się, że nawet karty graficzne da się podrobić
Przez Vister81 Dnia 7 Sty, 2013 O 09:36 PM | Kategorie ARTYKUŁY, HARDWARE | Z 0 Komentarzami

W kilku chińskich  sklepach pojawiły się podrobione… karty graficzne! Może to naprawdę zdziwić wiele osób, którym wcześniej wydawało się to nierealne. Jednak nie jest to pierwszy przypadek, gdzie podzespoły komputerowe zostały podrobione. Otóż udało się już „utworzyć tańszy zamiennik” kilku innych części, m.in. „GeCube HD4000”, oraz „i7 990X”. Jak wiadomo, takie produkty znacznie odbiegają od swoich rodzimych pierwowzorów.

 

Teraz nawet w świecie komputerów stacjonarnych należy uważać na „fałszywki”.

 

Dokładna nazwy tej „podróbki” to AMD FirePro 2460 Multi View. Jak można się domyślić, karta teoretycznie pozwala na wyświetlanie obrazu na kilku monitorach. Jednak ile w tym prawdy, niestety aktualnie nie możemy się dowiedzieć. 
Jak jednak uchronić się przed tą kartą i mieć pewność, że kupiło się produkt oryginalny? Otóż wystarczy spojrzeć na układ chłodzenia karty oryginalnej, oraz wersji podrobionej. W oryginale chłodzenie jest zdecydowanie mniejsze, oraz posiada same pionowe „żeberka”. Chińska wersja tej karty ma już większa chłodzenie, wystające poza laminat.

Poniżej przedstawiam zdjęcia, dzięki którym możecie uniknąć felernego zakupu.

Oryginalna FirePro


Podrobiona wersja

Naprawdę radze uważać na takiego typu zjawiska. Niestety kupując podrobiony sprzęt można narazić się na spore szkody, które może spowodować.