OpenCloud wraz z operatorami telekomunikacyjnymi stworzą własne aplikacje mobilne
Przez Admin Dnia 11 Lip, 2012 O 12:59 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

OpenCloud, producent innowacyjnego oprogramowania telekomunikacyjnego, poinformował o wdrożeniu w Polsce platformy Rhino OpenCloud, która przyczyni się do rozwiązania problemu rosnącej konkurencji ze strony dostawców Over The Top (OTT). Dzięki zaprezentowanemu rozwiązaniu, studenci najlepszych polskich uczelni będą mieli możliwość tworzenia aplikacji mobilnych (np. lokalizujących telefony komórkowe) w bardzo prosty sposób.

Otwarty model tworzenia aplikacji do urządzeń mobilnych doprowadził do powstania ogromnej liczby zróżnicowanych produktów, które są dostępne w App Store i Android Market. Choć aplikacje działające w urządzeniach przynoszą niewielki wzrost przychodów operatorom mobilnym, to ich sukces pokazuje, jak ważne jest wykorzystanie innowacji. Aby przeciwstawić się dostawcom OTT i zwiększyć swoje przychody, operatorzy potrzebują nowatorskich rozwiązań w samej sieci, a nie tylko w aplikacjach. Do tej pory wprowadzanie innowacji w rdzeniu sieci oraz współpraca z utalentowanymi deweloperami było czynnością długotrwałą i kosztowną. Dzięki platformie Rhino OpenCloud, wszyscy zainteresowani otrzymują gotowe narzędzie do tworzenia aplikacji – mówiJeff Gordon, dyrektor generalny OpenCloud.

Zgodnie z przyjętą koncepcją, operatorzy udostępniają użytkownikom (studentom) nieodpłatnie własne interfejsy, które umożliwiają tworzenie aplikacji realizujących innowacyjne usługi telekomunikacyjne. Ze względu na prostą strukturę budowy interfejsów, zainteresowane osoby, także nie będące profesjonalistami, są w stanie stworzyć własną aplikację – zaznacza prof. Mieczysław Muraszkiewicz, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej, której studenci zaangażowani są w projekt.

Inicjatywa OpenCloud wspiera innowacyjność w telekomunikacji za pośrednictwem „ekosystemu”, który obejmuje trzech największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, lokalnych deweloperów i instytucje akademickie. Umożliwia on tworzenie nowatorskich usług telekomunikacyjnych z wykorzystaniem otwartej warstwy usługowej OpenCloud. Technologia OpenCloud, która opiera się na standardach otwartych, pomaga myślącym przyszłościowo operatorom, deweloperom i instytucjom akademickim przyjąć nowe podejście do innowacji usługowych w telekomunikacji. Ekosystem zbudowany na platformie OpenCloud dostarcza szybkich, tanich innowacji, które zwiększają przychody operatorów. Jego prawdziwa otwartość pozwala zdobyć cenne doświadczenie, które procentuje w przyszłości.

 Studium przypadku można pobrać bezpłatnie z witryny www.OpenCloud.com

OpenCloud dostarcza otwarte, standardowe rozwiązania do transformacji sieci przeznaczone dla branży telekomunikacyjnej. Produkty OpenCloud Next Generation Service Layer umożliwiają elastyczne dostarczanie klasycznych i nowoczesnych (telco2.0) usług telekomunikacyjnych po znacznie niższych kosztach zarówno w sieciach tradycyjnych, jak i opartych na protokole IP. Platforma OpenCloud obejmuje Rhino, serwer aplikacji telekomunikacyjnych zgodny z interfejsem JAIN SLEE wraz z setkami aplikacji, broker usług telekomunikacyjnych oraz punkt kontrolny sesji rozliczeniowych czasu rzeczywistego dla usług przekazywania danych, głosu i wiadomości. Produkty OpenCloud Service używają standardowego komercyjnego (COTS) sprzętu i oprogramowania, aby zapewnić elastyczną warstwę usługową za znacznie niższą cenę, niż rozwiązania dostawców sprzętu sieciowego.OpenCloud ma siedzibę główną w Cambridge w Wielkiej Brytanii, ośrodki badawczo-rozwojowe, inżynierskie i usługowe w Nowej Zelandii i Hiszpanii oraz biura w Singapurze i Dżakarcie. W Polsce z platformy Rhino skorzystały już: Polkomtel, Orange oraz T-Mobile.

W witrynie http://developer.opencloud.com można dołączyć do rosnącej społeczności deweloperów OpenCloud.

Informacja Prasowa