Pamięci RAM od AMD – już oficjalnie
Przez devlog Dnia 28 Lis, 2011 O 06:49 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Główny konkurent Intela już od dawna jest w tyle jeżeli chodzi o technologię i wydajność swoich podzespołów. Zespół inżynierów AMD ma więc nowy pomysł na biznes. AMD rozpoczyna sprzedaż pamięci RAM w standardzie DDR3 zoptymalizowanej pod swoje procesory. Pierwsze plotki o pamięciach od Advanced Micro Devices pojawiły się w sierpniu – spotkano wtedy pierwsze testowe sztuki na rynku japońskim. Niestety AMD nie potwierdził tej informacji.

Od kilku dni mamy już oficjalną wiadomość od AMD. Pamięci AMD Memory oficjalnie debiutują na rynku amerykańskim, choć co należy podkreślić – są to moduły brandowane. Oznaczna to że pamięci są produkowane przez partnerów AMD.

Pamięci dostępne są w zestawach 2, 4 i 8 GB, w trzech różnych seriach produktu. Podstawowa edycja 1333 MHz to Entertainment. Seria Perfomance to już (1333 i 1600 MHz) moduły o dużo niższym opóźnieniu. Dla fanów OC przewidziano serię Radeon, wyposażoną w radiatory i zdolną do pracy przy częstotliwości 1866 MHz. Ceny pamięci pozostają nieznane.

AMD Memory - Newskomp.pl

AMD Memory - Fot/Źródło: AMD