Pierwsze 16-sto rdzeniowe procesory
Przez HelsoN Dnia 14 Gru, 2011 O 09:07 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Tendencje w zakresie komputeryzacji przedsiębiorstw rozwijają się dwiema pozornie różnymi ścieżkami: większej mocy i skalowalności lub większej energooszczędności oraz stosunku wartości do ceny. Firma AMD wyjątkowo zajmuje się oboma rynkami z najwszechstronniejszym na świecie portfolio chmur obliczeniowych: od mikroserwerów po masowe obliczenia równoległe.

Firma AMD z dumą prezentuje następną generację procesorów AMD Opteron™ zbudowaną na bazie nowej architektury rdzeni, zaprojektowanej specjalnie w celu zwiększenia skalowalności zastosowań komercyjnych, zapewniającą przy tym klientom sieci i centrów danych lepsze możliwości obsługi rosnących obciążeń roboczych z zakresu chmur obliczeniowych i wirtualizacji.

Nasze nowe 16-rdzeniowe procesory AMD Opteron™ Serii 6200 gwarantują do 35% większą przepustowość niż poprzednia generacja procesorów AMD Opteron™1, natomiast nasze nowe procesory AMD Opteron™ Serii 4200 zapewniają niezrównaną wydajność w przeliczeniu na jeden rdzeń2. Przygotowywana platforma AMD Opteron™ Serii 3000 będzie oferować rozwijającym się rynkom mikroserwerów i komputerów modułowych rozwiązania o niskim poborze energii i niskich kosztach, które są idealne dla potrzeb środowisk chmury obliczeniowej i hostingu sieciowego.

Źródło: amd.com